Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

U easyjet budou letenky s přidělenými sedadly

Ilustrační fotoeasyJet, čtvrtý největší dopravce na pražském ruzyňském letišti, zavádí rezervaci konkrétních sedadel v celé své síti a to již od listopadu 2012. easyJet přistoupil k tomuto kroku s cílem zjednodušit cestování a udělat létání pohodlnější. Společnost testovala rezervace konkrétních sedadel od dubna 2012. Od té doby letělo na 6 000 testovacích letech přes 800 000 cestujících.

 

Testování přiděleného sezení ukázalo, že více než 70 % z cestujících považuje rezervace konkrétních sedadel za lepší než momentálně používaný systém, protože zpřehlední nástup do letadel. Přes 60 % cestujících zároveň uvedlo, že díky tomuto vylepšení v budoucnu spíše poletí s easyJet.

 

Testovací lety realizoval easyJet na základě průzkumu mezi cestujícími. Ten ukázal, že stávající systém nástupu do letadla může být pro zákazníky zdrojem stresu a v některých případech může cestující úplně odradit od létání s easyJet. Testovací lety měly ukázat, jestli nový systém zvýší spokojenost cestujících, aniž by ovlivnil špičkovou dochvilnost letů. Obojího se podařilo na testovacích letech dosáhnout.

 

easyJet se snaží udělat vše, co je možné, aby cestování zjednodušil a zpříjemnil. Naši zákazníci nás požádali, abychom vyzkoušeli rezervaci konkrétních sedadel a jsme velmi potěšeni pozitivní odezvou, kterou jsme od cestujících během testovacích letů dostali. Stejně tak důležité je pro nás i to, že jsme zároveň dokázali dodržet naši špičkovou dochvilnost – nejdůležitější faktor spokojenosti zákazníků,“ uvedla Carolyn McCall, generální ředitelka společnosti easyJet.

„Rezervace konkrétních sedadel přináší všem našim zákazníkům lepší zážitek z nástupu do letadla a nabízí možnost vybrat si sedadlo, pokud o to cestující má zájem. Na zkušebních letech byla většině cestujících přiřazena sedadla při odbavení. Nejčastěji si cestující vybírali sedadla buď v přední části, pokud se chtěli co nejrychleji dostat v cílové destinaci z letadla, nebo sedadla v řadě u východu, kde měli více prostoru pro nohy. Jsme si jistí, že tato inovace naše stávající zákazníky potěší a přiláká také nové cestující, kteří s námi budou v budoucnu létat,“ doplnila Carolyn McCall.

 

Několik zajímavých faktů zjištěných na testovacích letech:

  • Na kratších letech bylo nejžádanější sedadlo 6A, zatímco na delších letech to bylo sedadlo 1A.
  • Nejméně oblíbeným sedadlem kratších letů bylo 16B, na delších letech to bylo 19B
  • Cestující upřednostňovali sedadla na levé straně, tedy sedadla A, B a C, kterých se prodalo více než sedadel D, E a F.

 

Termíny zavedení

Rezervace konkrétních sedadel bude až do celoplošného zavedení dále nabízena na testovacích letech. Nejdůležitější termíny zavádění nového systému napříč sítí easyJet jsou:

 

Do/Z Datum

 

Gatwick South, Luton, Stansted, Southend, Bristol

a Glasgow                                                                     13. listopadu 2012

 

Gatwick North, Milán Malpensa, Řím Fiumicino

a Paříž CDG                                                                  20. listopadu 2012

 

Belfast, Edinburgh, Liverpool, Manchester,

Newcastle, Basilej, Ženeva, Lyon, Nice, Toulouse,

Paříž Orly, Madrid, Lisabon a Berlín                               27. listopadu 2012

 

 

Cestujícím, kteří nechtějí platit za výběr sedadla, přidělí easyJet sedadlo zdarma. Pokud bude v rámci jedné rezervace společně cestovat více osob, budou usazeny vedle sebe, kdekoliv to bude možné. Místa vybere rezervační systém easyJet, který používá nejmodernější algoritmus k obsazování míst v letectví.

Cena za výběr konkrétních sedadel

Cestující, kteří budou mít zájem, si budou moci za poplatek během rezervace (případně při úpravách rezervace) vybrat konkrétní sedadlo, aby měli jistotu, kde přesně budou sedět. Vybírat mohou ze tří cenových skupin, podle umístění vybraného sedadla:

 

  • 12 GBP (cca 370 Kč) za extra prostor pro nohy (přední řada a řady u východu)
  • 8 GBP (cca 250 Kč) za přední sedadla (řady 2-5 v A319 nebo 2-6 v A320)
  • 3 GBP (cca 90 Kč) za kterékoliv jiné sedadlo

 

easyJet testoval rezervaci konkrétních sedadel během letní sezóny, nejvytíženějšího období, aby nový systém a postupy prošly zátěžovými testy. Společnost postupně zavede rezervaci sedadel během zimní sezóny, kdy cestuje méně lidí, aby zajistila hladký přechod z jednoho systému na druhý. Testovací lety ukázaly, že jednou zaběhnutá rezervace konkrétních sedadel nijak nepoškodí přesnost letů ani nezvýší náklady.

 

Držitelé karet easyJet plus! a zákazníci se službou Flexi Fare si budou moci vybrat prémiová místa zdarma a i nadále si budou moci užívat výhod Speedy Boardingu - urychleného nástupu do letadla, díky kterému jsou odbaveni u speciální Speedy Boarding přepážky a mohou do letadla nastoupit jako první.


Cestujícím, kteří si koupí přední sedadla nebo sedadla s větším prostorem pro nohy, bude umožněn přístup k Speedy Boarding odbavovací přepážce a budou moci nastoupit do letadla mezi prvními.


Cestující, kteří mají rezervovaný let a chtějí zjistit, zda právě jejich let už bude zavádět rezervaci konkrétních sedadel, se mohou přihlásit na http://easyjet.u5e.com/allocated-seating/en.html

 

Tisková zpráva Easyjet

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.09.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.