Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

V Evropě stávkují letoví despečeři

Ilustrační fotoLetoví dispečeři z různých evropských zemí vyhlásili stávku a tak lze očekávat problémy s letovými řády jednotlivých aerolinek. Ve středu 29. ledna a ve čtvrtek 30. ledna proběhne stávka v Itálii. 29. ledna bude probíhat stávka i v Portugalsku. Ve Francii by dokonce stávka měla trvat od středečního večera do pátečního rána. Na čtvrtek vyzvalo řízení letového provozu k hodinové stávce i v ČR (v ČR proběhne stávka od 7 - 19 hod.), Maďarsku, Rakousku a také v Řecku.

Dispečeři protestují proti navrhovanému plánu sjednotit vzdušný prostor členských zemí EU. Uvidíme, ve kterých z uváděných zemí nakonec ke stávce dojde. Např. v Německu měli také dispečeři stávkovat, nakonec stávku odvolali.

Případných problémů se ale obává aerolinka Germanwings:

"Oznámené stávky mohou mít dopad na leteckou dopravu v celé Evropě a očekává se, že ovlivní i některé letecké spoje Germanwings."

V nejbližších dnech proto raději sledujte aktuální dění a zkontrolujte si případné výluky/změny letů u svého dopravce.

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.01.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.