Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Vánoční trhy v Porýní

KoblenecKaždoročně přináší porýnská města svým návštěvníkům kouzelnou atmosféru místních vánočních trhů. Lidé z mnoha koutů Evropy míří i letos v druhé polovině roku do této malebné německé oblasti a města se jim za to odmění úžasně voňavou vánoční atmosférou.

Pokud se rozhodnete vydat do Porýní, můžete zkouknout naše akční letenky, kde vypisujeme nejlevnější letenky nejen do Německa. Mezi akčními letenkami najdete také nabídku společnosti Germanwings, která tradičně nabízí levné letenky z Prahy do Kolína nad Rýnem.

Kolín nad Rýnem

21. listopadu – 23. prosince 2011

Stejně jako ostatní evropské metropole je i Kolín nad Rýnem v adventním čase připraven stylově uvítat své návštěvníky a nabídnout jim nezapomenutelné zážitky. Voňavé stánky, betlémy a koncerty tak z „města katedrál“ dělají oblíbenou vánoční destinaci. Kolín nad Rýnem připravuje pro své návštěvníky hned několik vánočních trhů v centru města. Celému vánočnímu městu vévodí nádherná gotická katedrála, která byla zvolena nejvýznamnější památkou v celém Německu. Kromě vánoční nálady nabídnou trhy také pestrý doprovodný program: koncerty, sborové zpívání koled, divadelní představení, kouzelníky a mnoho dalšího. Největší trh, nad kterým se tyčí proslulá kolínská katedrála, uvítá návštěvníky ve více než 160 dřevěných pavilónech. Návštěvníci si mohou pochutnat na nepřeberném množství vánočního cukroví anebo obdivovat řemeslníky při ukázkách tradiční výroby. Otevřeno je denně od 11 do 21 hod.


Přímo před kolínskou radnicí najdou návštěvníci rustikální vánoční trh zaměřený především na děti. Podle staré legendy je toto místo domovem „Heinzelmännchen“ – skřítků, kteří jsou obvzláště šikovnými řemeslníky. Proto tady lze nalézt převážně stánky s řemeslnými výrobky a ukázkami tradičních výrobních postupů. Otevřeno je denně od 11 do 21 hod. Nejstarší kolínský vánoční trh se nachází na Neumarktu, což je proslulá nákupní zóna v centru města. Stánky mají podobu zasněžených domečků a lze v nich nakoupit především velmi kvalitní vánoční zboží. Otevřeno je od neděle do čtvrtka od 11 do 21 hod, v pátek a sobotu od 11 do 22 hod. Minutu chůze od Neumarktu se nachází další malebný vánoční trh. U středověkého Hahnentoburgu se ocitnete ve světě inspirovaném pohádkami bratří Grimmů. Až šedesát stánků ve stylu pohádkových chaloupek láká zejména mladší návštěvníky. Idylickou vesnickou atmosférou se chlubí trh u parku Stadtgarten. Několik desítek stánkařů zde nabídne jak moderní oblečení a doplňky, tak tradiční rukodělné výrobky. Otevřeno je od pondělí do pátku od 16 do 21,30, od soboty do neděle od 12 do 21,30 hod.

Ubytování v Kolíně nad Rýnem

 

Aktuální letenky do Kolína nad Rýnem


z Praha Ruzyně do Koln – Bonn - odlet 25.11./návrat 29.11.
Germanwings (objednat)
1198 Kč (pro 1 osobu)

Akční letenka

 

z Praha do Koln – Bonn - odlet 17.12./návrat 20.12.
Germanwings (objednat)
1398 Kč (pro 1 osobu)

Akční letenka

 

z Praha do Koln – Bonn - odlet 10.12./návrat 11.12.
Germanwings (objednat)
1398 Kč (pro 1 osobu)

Akční letenka

 

 

Kolín nad Rýnem

 

Bonn

18. listopadu  – 23. prosince 2011

Vánoční trhy ve městě Bonn, rodišti Ludwiga van Beethovena, se tradičně představí v podobě kouzelně osvětlených prodejních stánků v popředí slavnostně nazdobeného bonnského chrámu, který vévodí celému centru města. Vánoční trhy budou tradičně probíhat na Münsterplatzu a v přilehlých ulicích. Návštěvníci trhů se mohou těšit na více než 150 stánků s originálními dárky, s vánočním a předvánoční zbožím, uměleckými i řemeslnými výrobky, či kulinářskými potřebami. Podmanivou atmosféru bude dotvářet doprovodný hudební program zahrnující tradiční vánoční melodie i vážnou hudbu. Na trzích je nejlepší výborné svařené víno (Glühwein) podávané tradičně v keramických hrncích a vánoční dobroty, jakými jsou třeba pečené kaštany, či vyhlášenou rýnskou specialitu - bylinkovou klobásku Currywurst, která je k dostání za cca 2,5 eura. Výborné jsou také místní koláče Fach.

 

Cáchy

18. listopadu – 23. prosince 2011

Trhy v Cáchách patří mezi pět největších a nejkrásnějších vánočních trhů v Německu.  Každý rok se sem sjede na půldruhého milionu Němců, Francouzů, Belgičanů i Holanďanů. Cáchy jsou totiž nejzápadnějším městem nejen regionu Severní Porýní – Vestfálsko, ale i samotného Německa, a leží nedaleko hranic s Holandskem a Belgií. Vánoční Cáchy jsou známé i daleko za hranicemi Německa. Vděčí za to nejen podmanivé a důvěrné atmosféře, ale i tradičním perníčkům Printen, pečených podle původní receptury, vánočním štolám a světoznámým sušenkách Spekulatius. Perníčky Printen s pronikavou vůní koření jsou typickým (nejen vánočním) suvenýrem z Cách. Název „Printen“ je odvozený od anglického „to print“ – tisknout. V dávných časech se k výrobě perníčků používaly dřevěné formy, kterými se do pečiva vytlačoval jejich charakteristický tvar. Recept na jejich pečení je tajný a místní pekaři jej střeží jako oko v hlavě. Perníčky ale nemají jen tradiční podobu vykrojených zvířátek, či vánočních motivů s jednoduchou bílou polevou. Jsou posypané mandlemi i ořechy, polévají čokoládou, jsou bílé, žíhané, pečou se po jednotlivých kouscích i velkých plátech. V každém obchodě leží na tácku kousky na ochutnání.

Cáchy

 

Koblenec

18. listopadu – 22. prosince 2011

Koblenec je u nás nepříliš známým turistickým cílem. O to více vás město překvapí v období adventu, kdy se zde vánoční nálada mísí s monumentálností románských památek. Vánoční trh v Koblenci je ideální pro všechny, kteří hledají něco zvláštního. Nachází se v srdci malebného Starého Města v blízkosti hlavních nákupních tříd a je jedním z největších v regionu Porýní – Falc. Na 130 svátečně ozdobených dřevěných stánků láká návštěvníky širokou nabídkou vánočního cukroví a ozdob i tradičních řemeslných výrobků. Kromě toho jsou zde k vidění jesličky s figurínami v životní velikosti. Každé odpoledne baví děti Santa Claus a rozdává jim drobné dárečky. Děti si také mohou vyzkoušet pečení vánočního cukroví v dětské pekárně.

Ubytování v Koblenci

 

Düsseldorf

17. listopadu – 23. prosince 2011 (neděle – čtvrtek 11 – 20 hod. , pátek – sobota 11 – 21 hod., v neděli 20. listopadu zavřeno)

Velice tradiční vánoční trh bude rozdělen do šesti míst v rušném Starém Městě. Na 250 vánočně ozdobených stánků promění město v zimní pohádku. Hitem letošního adventu bude 450m2  veliké kluziště na Gustaf-Gründgens-Platzu. Vstup je volný. Bruslení v historických kulisách města bude jistě nezapomenutelným zážitkem.  Kouzelně ozdoben bude vánoční trh na Marktplatzu. Na tomto trhu se představí zejména řemeslníci s ukázkami tradiční výroby – k vidění bude práce se žhavým železem, foukání skla i výroba svíček. Řemeslný trh se bude rozprostírat až k düsseldorfskému orientačnímu bodu – jezdecké soše Jana Welema. Engelchen Markt (andělský trh) ve stylu art nouveau okouzlí návštěvníky na Heinrich-Heine-Platzu na Starém Městě. Bürgermarkt, městský trh, propojí  Marktplatz a Heinrich-Heine-Platz. Zde budou mít stánky podobu düsseldorfských staroměstských domů. Na Sternchenmarktu (hvězdičkovém trhu) umístěném ve Stadtbrückchenu budou stánky namalované ve stylu atmosféry zimní krajiny osvětleny třpytivými hvězdičkami a obřími krystaly. Velmi rušný bude Schadowplatz – pestré kolotoče a divadlo s obřími loutkami přiláká zejména rodiny s dětmi.

Ubytování v Düsseldorfu

 

Trevír

21. listopadu – 22. prosince 2011

Vánoční trhy v Trevíru, které se konají v romantickém středu tohoto “německého Říma”, okouzlí své návštěvníky především svou komorní atmosférou a půvabem historických Vánoc. Bude zde vystavěno 95 dřevěných stánků, které jejich majitelé zahalí do svátečního oblečku. Stánky budou lákat především na velký výběr vánočních ozdob, dřevěných hraček, svíček, ručně foukaných skleněných výrobků a keramiky. Nebudou chybět ani klasické kulinářské pochoutky v doprovodu místních svařených vín a samozřejmě i tradiční německé klobásy, bramboráčky, perníčky a vánoční pečivo. Na trevírském vánočním je pro návštěvníky také každoročně připravený pavilon, odkud se linou příjemné vánoční melodie a kde je možné navštívit koncert sboru nebo divadelní představení loutkových divadel.

Speciální adventní akce v Traben-Trarbachu (region střední Mosela)


Moselský vánoční trh (3.12.2011 – 8.1.2012)

Od 3. prosince 2011 do 8. ledna 2012 se v Traben-Trarbachu koná poprvé jedinečná vánoční událost „Moselský podzemní vánoční trh“. Každý víkend se návštěvníci vydají do mystického přítmí tzv. Vinotropolis – do sítě historických vinných sklípků v podzemí Traben-Trarbachu a vychutnají si tam první a jediný podzemní vánoční trh na téma víno – požitek - kultura.

 

Trevír

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.10.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.