Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Vyrazte na cesty s kvalitní videokamerou či fotoaparátem!

Během cestování jsou samozřejmě nejdůležitější aktuální prožitky. Ovšem připomenout si třeba i po letech dovolenou není rovněž od věci. Zvláště, když jsou aktuálně fotoaparáty a videokamery skutečná špičkovými zařízeními.

Videokamera vhodná na cesty

Pohyblivé obrázky Vám uchovají všechny zajímavé okamžiky z cest jako živé. Stačí mít pevnou ruku a nějaké ty zkušenosti. Digitální videokamery jsou totiž vskutku výkonná a kvalitní zařízení. Pokud chcete v nejbližší době videokameru kupovat, soustřeďte se na to, zda budete natáčet častěji venku či uvnitř a dále na kvalitu snímače a stabilizátoru. Na cestách se bude hodit rovněž baterií s velkou výdrží.  Pořídíte-li dobře, budete se moci před známými pochlubit perfektními videi.

Fotoaparát – zvolit digitální zrcadlovku, nebo kompakt?

Dnešní fotoaparáty rovněž umějí pořizovat videa, ovšem jejich kvalita asi nebude ve většině případů taková jako v případě videokamer. Na druhou stranu tak vlastně budete mít videokameru a fotoaparát v jednom a nebudete toho muset tolik tahat, což se hodí zejména na náročnějších túrách. Jaký druh fotoaparátu ale vybrat? Pokud chcete levnější, skladnější a snadněji ovladatelný foťák, jsou pro Vás určeny digitální kompakty, v opačném případě jsou lepší digitální zrcadlovky. Ty už sice žádají nějaké zkušenosti, za to vynikají perfektní kvalitou a mnoha dodatečnými funkcemi.

Návrat domů – jak si fotografie a videa prohlédnout?

V závěru se ještě v krátkosti zaměřme na to, jak si pořízená videa a fotografie prohlížet. Někdo dává stále přednost fotoalbu, další má vše pohromadě v počítači, jenž mu stačí i na prohlížení. V současnosti ovšem tuto funkcí mají i televize s velkou úhlopříčkou, což je rozhodně zajímavá alternativa. Pokud tedy patříte k náruživým kameramanům či fotografům, pořiďte si i špičkovou plazmu, LCD či LED televizi. Třeba v e-shopu Expert.cz…

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.