Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Vyrazte na cesty s kvalitní videokamerou či fotoaparátem!

Během cestování jsou samozřejmě nejdůležitější aktuální prožitky. Ovšem připomenout si třeba i po letech dovolenou není rovněž od věci. Zvláště, když jsou aktuálně fotoaparáty a videokamery skutečná špičkovými zařízeními.

Videokamera vhodná na cesty

Pohyblivé obrázky Vám uchovají všechny zajímavé okamžiky z cest jako živé. Stačí mít pevnou ruku a nějaké ty zkušenosti. Digitální videokamery jsou totiž vskutku výkonná a kvalitní zařízení. Pokud chcete v nejbližší době videokameru kupovat, soustřeďte se na to, zda budete natáčet častěji venku či uvnitř a dále na kvalitu snímače a stabilizátoru. Na cestách se bude hodit rovněž baterií s velkou výdrží.  Pořídíte-li dobře, budete se moci před známými pochlubit perfektními videi.

Fotoaparát – zvolit digitální zrcadlovku, nebo kompakt?

Dnešní fotoaparáty rovněž umějí pořizovat videa, ovšem jejich kvalita asi nebude ve většině případů taková jako v případě videokamer. Na druhou stranu tak vlastně budete mít videokameru a fotoaparát v jednom a nebudete toho muset tolik tahat, což se hodí zejména na náročnějších túrách. Jaký druh fotoaparátu ale vybrat? Pokud chcete levnější, skladnější a snadněji ovladatelný foťák, jsou pro Vás určeny digitální kompakty, v opačném případě jsou lepší digitální zrcadlovky. Ty už sice žádají nějaké zkušenosti, za to vynikají perfektní kvalitou a mnoha dodatečnými funkcemi.

Návrat domů – jak si fotografie a videa prohlédnout?

V závěru se ještě v krátkosti zaměřme na to, jak si pořízená videa a fotografie prohlížet. Někdo dává stále přednost fotoalbu, další má vše pohromadě v počítači, jenž mu stačí i na prohlížení. V současnosti ovšem tuto funkcí mají i televize s velkou úhlopříčkou, což je rozhodně zajímavá alternativa. Pokud tedy patříte k náruživým kameramanům či fotografům, pořiďte si i špičkovou plazmu, LCD či LED televizi. Třeba v e-shopu Expert.cz…

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!