Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Birmingham New Street railway station

Birmingham New Street je největší a nejrušnější ze tří hlavních železničních stanic v centru Birminghamu. Je to centrální dopravní uzel britského železničního systému.

 

 

Je to hlavní cíl pro vlaky Virgin Trains z Londýna Euston, Glasgow Central a Edinburgh Waverley přes West Coast Main Line.  Dálkovými vlaky slouží pro trasy od Aberdeenu až po Prahu. Je také hlavním centrem pro místní a příměstské služby v rámci West Midlands, včetně těch na Cross City line mezi Lichfield Trent Valley a Redditch a Chase line a do města Rugeley Trent Valley.

Stanice je pojmenována po ulici New Street, která vede paralelně k nádraží, i když stanice nikdy neměl přímý vstup do New Street, s výjimkou přes Grand Central nákupní centrum.

Historicky hlavní vchod do nádraží byl na ulici Stephenson Street, hned vedle New Street. Dnes má stanice vstupy na ulici Smallbrook Queensway, Hill Street a Navigation Street.

New Street je šesté nejrušnější nádraží ve Velké Británii a nejrušnější mimo Londýn, s 42 mil. cestujících. Je to také nejrušnější stanice mimo Londýn, s téměř 5,8 mil. přestupujících cestujících ročně.

Původní nádraží bylo otevřeno v roce 1854. V době své výstavby měla stanice největší rozpětí klenuté střechy na světě. V roce 1960  byla kompletně přestavěna.

 

     
  On - line příjezdy (arrivals) a odjezdy (departures)  
     

 

Adresa: Birmingham B2 4QA, Velká Británie

Poloha nádraží, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Birmingham – významný a velký region

Mezinárodní letiště Birmingham (BHM)

Hotely poblíž letiště Birmigham

Nové anglické bankovky

MHD - Birmingham

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.