Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

MHD v Birminghamu

Birmingham je považováno za druhé hlavní město  Velké Británie. Město je to obrovské, a když chcete město pořádně poznat, pěšky byste toho moc nestihli. Proto je dobré si zjistit, jak jinak se dá po městě, které je rodištěm známých osobností jako J. R. R. Tolkien nebo Ozzyho Osbourna, cestovat.

 

 

Druhy dopravy

V Birminghamu lze cestovat několika druhy MHD. Můžete si vybrat mezi autobusy, příměstskými vlaky nebo tramvajemi, kterým se říká metro.

 

Cestování autobusem

Pokud jste se rozhodli, že budete po městě cestovat výhradně autobusem a víte, že váš čeká hodně ježdění, je dobré si koupit jízdenku, která není jenom na jednu jízdu. Jestliže nebudete cestovat hodně dní, vyplatí se vám koupit jízdenka na jeden den, která stojí kolem 4£. Důležité je vědět, že tato jízdenka neplatí na 24 hodin, ale na ten datum, ve který byla zakoupená. Proto je dobré si jízdenku koupit ráno, aby se vám vyplatila.

Pro ty, kteří v městě zůstanou delší dobu, je výhodnější si zakoupit jízdenku na týden (17, 50 £) nebo měsíční (62, 50 £). Autobusová doprava je ale určitě nejvýhodnější, protože jich jezdí hodně a často všude po městě. Navíc jízda v tradičním dvoupatrovém autobuse může být pořádná zábava a zážitek, který můžete zažít jenom ve Velké Británii.

 

Tramvaje a vlaky

I když jsou možná tramvaje a vlaky pohodlnější, nedostanete se s nimi na tolik míst, jako když pojede autobusem. Ceny se příliš neliší, ale občas můžete mít problém s tím, abyste se dostali na nějaké konkrétní místo.

 

Mapa železniční sítě v Birminghamu a oblasti West Midlands

Autor mapy: Sagredo CC-BY-SA-3.0 creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, Wikimedia Commons

 

 

    Mohlo by vás zajímat:
   

Birmingham – významný a velký region

   

Hlavní vlakové nádraží - Birmingham New Street railway station

   

Mezinárodní letiště Birmingham (BHM)

   

Hotely poblíž letiště Birmigham

 

 

 

 

     
 

Čtěte také: Velká Británie přechází na nové plastové bankovky

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.