Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Leicester - město s dlouhou historií

Leicester, en.wikipedia.orgV roce 2012 se město Leicester dostalo do popředí zájmu médií z celého světa díky kostře posledního  anglického krále z rodu Yorků, Richarda III. nalezené při rekonstrukci parkoviště.

Vědci, kteří obhlíželi kosti Richarda III. zjistili, že král utrpěl v bitvě poranění hlavy na osmi místech, což značilo, že panovník zemřel násilnou smrtí v důsledku úderů meče, nebo jiných zbraní.

 

Leicester, en.wikipedia.org

Panorama města


Multikulturní město

Po druhé světové válce zamířili do Leicesteru imigranti z celého světa, přistěhovalci tvoří v současnosti více než 50% obyvatel města. Pracovní místa nabízí potravinářský a textilní průmysl, strojírenství, vyrábí se zde ve velkém elektronika, rozvíjí se tiskařství a výroba plastů.

 

Mapa

   Zdroj: openstreetmap.org


Rádi nakupujete? Tak neváhejte a navštivte největší zastřešené tržiště v Evropě, které zde bylo již před 700 lety. Více jak dvě stovky stánků je přeplněno ovocem, zeleninou, čerstvými  rybami a masem.

 

Leicester, en.wikipedia.org

Zeleninový trh v Leicesteru


Dominanta města - věž s hodinami v centru města

Viktoriánský ráz centra města působí honosně a nostalgicky. Vaší pozornost upoutá působivá věž s hodinami, která se tyčí na křižovatce pěti hlavních ulic. A pokud milujete památky, rozhodně navštivte zdejší hrad, katedrálu, kostely St. Mary de Castro a Svatého Mikuláše, včetně radnice.

 

 

V Leicesteru se nachází dvě univerzity, jedna z nich se zabývá výzkumem vesmíru.

A co by to bylo za anglické město bez parků a náboženských staveb různých kultur.

 

Leicester, en.wikipedia.org 

Vojenský památník ve Victoria Park


Leicester, en.wikipedia.org

Budovy Univerzity v Leicesteru u Victoria Park

 

Naídka ubytování v Leicesteru na booking.com

Leicester

Vzdálenost z Leicesteru do Londýna je 130 mil, trasa cesty na Google map

 


*Autor úvodní fotky - By NotFromUtrecht (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - zeleninový trh - By NotFromUtrecht (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

 

 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Seznam letišť v Anglii

Nové anglické bankovky

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.