Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Přehled londýnských muzeí a galerií

V Londýně lze navštívit desítky desítky muzeí a galerií, do mnoha z nich je vstup zdarma. Přečtěte si v následujících řádcích o více než dvacítce těch nejznámějších.

 

 

 

British Museum

Nejznámějším a největším muzeem je beze sporu Britské muzeum, jehož sbírka skýtá miliony exponátů z celého světa a mapuje existenci všech světových kultur pod jednou střechou.

 

Místnost 22 – (Apollo of Cyrene), Britské museum, www.britishmuseum.org

 

National Gallery

Přímo na Trafalgar Square je Národní galerie, která svými obrazy směle konkuruje třeba pařížskému Louvru. Sbírka čítá více než 2000 obrazů z dob od středověku až po současnost.

 


Vincent van Gogh, Slunečnice, www.nationalgallery.org.uk , Národní galerie

 

Madamme Tussauds

Muzeem, které se stalo inspirací řadě dalších, je rozhodně světoznámé Muzeum voskových figurín. Zde je k vidění mnoho podobizen od členů Královské rodiny, přes filmové hvězdy, zpěváky, sportovce a světové lídry.

 

Marie Tussaud ,  www.madametussauds.com , Muzeum voskových figurín

 

Science Museum

Nadšenci vědy a technologií jistě ocení Muzeum vědy, kde je návštěvníkům nabízena expozice mapující dějiny světové vědy, techniky a dopravy. Muzeum je interaktivní a lze vněm využít i IMAX 3D kino.

 

Replika struktury DNA, Science Museum, www.sciencemuseum.org.uk

 

Natural History Museum

Pro příznivce přírody a přírodních věd je jistě zajímavé Přírodovědné muzeum, které mapuje vývoj přírody od počátku vesmíru až po současnost.

 

Kostra velryby, www.nhm.ac.uk , Přírodovědné muzeum, By Steveoc 86 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Tate Modern

Tate Modern je muzeem moderního umění, ve kterém najdete díla věhlasných malířů jako Picasso, Dali, nebo Warhol.

 


Galerie - Tate Modern, http://www.tate.org.uk/visit/tate-modern


Imperial War Museum

V Imperial War Museum je k vidění výstava mapující vojenskou a válečnou historii od první světové války až po současnost.

 

www.iwm.org.uk , Imperial War Museum

 

Museum of London

Pro ty, kteří by se rádi dozvěděli více o britské metropoli, je zajisté zajímavé Muzeum Londýna. To návštěvníkům nabízí průřez historií hlavního města od dob prehistorických, přes viktoriánský Londýn až po současnost.

 

www.museumoflondon.org.ukMuzeum Londýna, By The original uploader was Infernalfox at English Wikipedia [CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons

 

Sherlock Holmes Museum

V Londýně najdeme i muzeum známého detektiva Sherlocka Holmese, které je umístěno dokonce v domě, ve kterém tato fiktivní postava z pera Sira Arthura Conana Doyla, žila.

 

www.sherlock-holmes.co.uk , Muzeum Sherlocka Holmese

 

London Dungeon

Trošku zvláštním a pro ty, kteří se rádi bojí, je ideálním místem k návštěvě netradiční podzemní muzeum - London Dungeon. Tady lze v rámci hraných scének absolvovat průřez tisíci lety, během kterých zažijete temný Londýn. Jednotlivé scénky jsou založeny na pravdivých historických událostech a pověstech, proto se tady můžete setkat třeba s Jackem Rozparovačem.

 

www.thedungeons.com/london/en , London Dungeon, Autor fotky - www.CGPGrey.com [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Wimbledon Lawn Tennis Museum

Sportovní fanoušci si jistě nenechají ujít Muzeum Wimbledonu.

 

www.wimbledon.com/en_GB/museum_and_tours , Muzeum Wimbledonu, By ozziebackpacker (Wimbledon Lawn Tennis Museum) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Fashion and Textil Museum

Fanoušci módy ocení Muzeum módy a textilu.

www.ftmlondon.org , Muzeum módy a textilu, Autor fotky - By Laika ac from UK (Fashion and Textile Museum) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

Vlastní muzea mají v Londýně i známé osobnosti jako Zikmund Freud, či Charles Dickens.

Dalšími zajímavými místy jsou například Muzeum čokolády (Chocolate Museum), Muzeum londýnské dopravy (London Transport Museum), jsou zde k vidění populární červené autobusy, Muzeum hraček (V&A Museum of Childhood), Poštovní muzeum (The Postal Museum), Židovské muzeum (Jewish Muzeum), nebo Zahradnické muzeum (Garden Museum), Muzeum námořnictví (National Maritime Museum), Muzeum Shakespearova života (Shakespeare's Globe), Victoria and Albert Museum (Victoria and Albert Museum) zaměřené na aplikované a dekorativní umění, Muzeum dětství (Museum of Childhood). A mnoho jiných, nabídka je opravdu pestrá.

 

 

         Další tipy, co dělat v Londýně načerpejte zde

 

 

 

 

 

Informace - London Pass

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.