Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Preston - město na řece Ribble

Preston, en.wikipedia.orgZa dob vlády Římanů na místech dnešního města vedla pouze silnice. V roce 705 nedaleko řeky Ribble se zaleskly věže prvního kostela. V okolí Prestonu se odehrávalo mnoho bitev. Vzpomeňme rok 1643, kdy tekla krev v občanské válce a v roce 1715, zde byli poraženi jakobíni.

 

Přístavní město Preston vlivem průmyslové revoluce v 19. století se proměnilo na významné centrum průmyslu. A po Londýnu v roce 1815 byl Preston teprve druhým městem, kde za tmy svítily plynové lampy. V tomto zajímavém městě můžete zavítat do velkých nákupních center: např. Fishergate Centre a Mall.

 

 

Zašlá sláva Prestonského přístavu

Původní Prestonský přístav se v roce 1988 proměnil na obchodní a bytový komplex. Doky již nejsou schopné pojmout dnešní moderní obří obchodní lodě, vodu zamořila zelená vodní řasa. Čím se ovšem může město pochlubit je perfektně zorganizovaná autobusová dopravní sít.

Preston se jako první ve  Velké Británii pyšnil technologií využívající satelitní navigace GPS umožňující určit přesný čas a cílovou stanici příštího autobusu.

Ve městě se nalézá i Univerzita a se svými 33 000 studenty se stala šestou největší univerzitou v  Anglii.

 

mapa, en.wikipedia.org

Mapa okrsků


Turistické atrakce

Nejvíce obdivovanou turistickou atrakcí je kostel Sv. Walburge, jež poutá pozornost svou 94 m vysokou kostelní věží, mimo katedrály se jedná o největší věž v Anglii.

V centru města a jeho okolí se nalézá několik nádherných historických budov – Miller Arcade, radnice, Harris Building, St. John's Minster a Fishergate Baptist.

A pokud jste vášniví návštěvníci muzeí, tak tady si přijdete na své: Harrisovo muzeum a umělecká galerie, Národní fotbalové muzeum, Muzeum Lancashire, Muzeum Královského lancashirského pluku, Broughtonské vesnické muzeum.

 

Preston, en.wikipedia.org

Socha před Národním  fotbalovým museem


Vzdálenost z Prestonu do Londýna je 230 mil, cesta autem trvá 5 hodin, mapa vzdálenosti

 

Přehled ubytování

Preston - ubytování

 


*Autor úvodní fotky - See page for author [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Seznam letišť v Anglii

Nové bankovky v nominální hodnotě 5 a 10 liber

Doba letu do Anglie

 


 


Vložil/a: Daniel Česák 21.01.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.