Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Bath

Anglické město Bath leží v okolí horkých pramenů. Blahodárné účinky těchto pramenů znali již starověcí Římané, kteří je využívali zejména jako lázně. Archeologické poznatky dokazují, že lázně v době Římanů stáli na místě nynější svatyně, která je zasvěcena bohyni Sulis.

 

 

Mezi jednu z největších turistických atrakcí patří místo z pozůstatky bývalých lázeňských komplexů, které se začaly odkrývat v 18. století.

Dnes má město více než 90 000 stálých obyvatel a rozlohu 29 km2.

 

Mapa - openstreetmap.orgSídlí zde vysoká škola University of Bath, která je brána za jednu z nejvýznamějších vysokých škol celé  Velké Británie. Místní školy navštěvují i studenti z Londýna, který je vzdálený cca 159 km.

Přehled ubytovacích možností v Bathu na portále booking.com

Město patří k nejnavštěvovanějším místům Velké Británii. Příjmy plynou hlavně z turismu. Naleznete zde velké množství  ubytovacích zařízení od jednohvězdičkových po pětihvězdičkové. V centru se nachází také několik barů, které žijí až do brzkého rána za doprovodu hlasité hudby.

Město je hrdé na svůj vlastní rugbyový klub "Bath Rugby". Byl založen roku 1869 a nyní patří mezi nejlepší v Anglii. Také je tady velmi populární kriket,  fotbal, basketball, pětiboj, atletika, plavání a triatlon.

"Royal Victorian Park" je název pro městský park, který byl veřejnosti otevřen roku 1830. Najdete v něm řadu sportovních zařízení, botanickou zahradu a samozřejmě klid s vůní stromů. Pokud budete mít štěstí a přijedete sem ve správnou dobu, možná uvidíte některý z festivalů, které se zde každoročně pořádají.

Město si hrdě nese pověst jediných lázní s horkými léčivými prameny ostrovního království. Je tomu tak od roku 2006. Proto mezi vaše plány jistě zařadíte využití lázeňských procedur, které ulehčí tělu a uklidní mysl. Prameny se zde nacházejí 3. Mají více než 40°C.

Středem Bath protéká řeka Avon, která v minulosti způsobila několik záplav. V Bathu nenajdete letiště, avšak je tu velmi hustá  železniční sít. Pokud ale chcete spíše vyhlídkovou projížďku, můžete se svézt jedním z autobusů, které nemají střech a fotit si památky.

Hojně navštěvovaný je vrchol kopce "Solsbury Hill", kde kdysi bývala pevnost.

Zámek ležící v údolí severně od města Bath nese název " St Catherine's Court". Byl postaven v 16. století. Jeho bájné rozlehlé zahrady jsou na seznamu historických parků a zahrad v Anglii.

 

 

Na dovolenou jsem jezdí nejen turisté z celého světa, ale také známé osobnosti. Potkat v některé z uliček, ve kterých vás budou lákat obchůdky s nespočtem suvenýrů můžete třeba Nicholase Cage nebo Johnyho Deppa, který zde v minulosti bydlel.

Historiky také jistě zaujme fakt, který sice není potvrzený, ale velmi pravděpodobný. Mnoho lidí se domnívá, že byl Bath místem, kde se odehrávala bitva u Mons Badonicus.

 

 
  Mohlo by vás zajímat: Nejbližší mezinárodní aeroport - Letiště Bristol (BRS)
 

 

Circus je komplex tří budou, které tvoří kruh do kterého vbíhá několik uliček. Uprostřed se nachází malý park. Návrh vymyslel a nakreslil John Wood the Elder roku 1754 . Stavbu bohužel ale nikdy v životě neviděl. Zemřel krátce před položením prvního stavebního kamene. Na jeho jméno se ale i přes to nezapomnělo. Vzácné je také to, že stavbu dokončil jeho syn na otcovu památku. Říká se, že se Wood nechal inspirovat řeckým koloseem.

 

Circus

 

  Autor: Petra Námová

 

 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Seznam letišť v Anglii

Měna a placení v Anglii

Doba letu do Anglie

 


 

 

     
 

Mohlo by vás zajímat: Velká Británie přechází na nové plastové bankovky

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.