Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Bath

Anglické město Bath leží v okolí horkých pramenů. Blahodárné účinky těchto pramenů znali již starověcí Římané, kteří je využívali zejména jako lázně. Archeologické poznatky dokazují, že lázně v době Římanů stáli na místě nynější svatyně, která je zasvěcena bohyni Sulis.

 

 

Mezi jednu z největších turistických atrakcí patří místo z pozůstatky bývalých lázeňských komplexů, které se začaly odkrývat v 18. století.

Dnes má město více než 90 000 stálých obyvatel a rozlohu 29 km2.

 

Mapa - openstreetmap.orgSídlí zde vysoká škola University of Bath, která je brána za jednu z nejvýznamějších vysokých škol celé  Velké Británie. Místní školy navštěvují i studenti z Londýna, který je vzdálený cca 159 km.

Přehled ubytovacích možností v Bathu na portále booking.com

Město patří k nejnavštěvovanějším místům Velké Británii. Příjmy plynou hlavně z turismu. Naleznete zde velké množství  ubytovacích zařízení od jednohvězdičkových po pětihvězdičkové. V centru se nachází také několik barů, které žijí až do brzkého rána za doprovodu hlasité hudby.

Město je hrdé na svůj vlastní rugbyový klub "Bath Rugby". Byl založen roku 1869 a nyní patří mezi nejlepší v Anglii. Také je tady velmi populární kriket,  fotbal, basketball, pětiboj, atletika, plavání a triatlon.

"Royal Victorian Park" je název pro městský park, který byl veřejnosti otevřen roku 1830. Najdete v něm řadu sportovních zařízení, botanickou zahradu a samozřejmě klid s vůní stromů. Pokud budete mít štěstí a přijedete sem ve správnou dobu, možná uvidíte některý z festivalů, které se zde každoročně pořádají.

Město si hrdě nese pověst jediných lázní s horkými léčivými prameny ostrovního království. Je tomu tak od roku 2006. Proto mezi vaše plány jistě zařadíte využití lázeňských procedur, které ulehčí tělu a uklidní mysl. Prameny se zde nacházejí 3. Mají více než 40°C.

Středem Bath protéká řeka Avon, která v minulosti způsobila několik záplav. V Bathu nenajdete letiště, avšak je tu velmi hustá  železniční sít. Pokud ale chcete spíše vyhlídkovou projížďku, můžete se svézt jedním z autobusů, které nemají střech a fotit si památky.

Hojně navštěvovaný je vrchol kopce "Solsbury Hill", kde kdysi bývala pevnost.

Zámek ležící v údolí severně od města Bath nese název " St Catherine's Court". Byl postaven v 16. století. Jeho bájné rozlehlé zahrady jsou na seznamu historických parků a zahrad v Anglii.

 

 

Na dovolenou jsem jezdí nejen turisté z celého světa, ale také známé osobnosti. Potkat v některé z uliček, ve kterých vás budou lákat obchůdky s nespočtem suvenýrů můžete třeba Nicholase Cage nebo Johnyho Deppa, který zde v minulosti bydlel.

Historiky také jistě zaujme fakt, který sice není potvrzený, ale velmi pravděpodobný. Mnoho lidí se domnívá, že byl Bath místem, kde se odehrávala bitva u Mons Badonicus.

 

 
  Mohlo by vás zajímat: Nejbližší mezinárodní aeroport - Letiště Bristol (BRS)
 

 

Circus je komplex tří budou, které tvoří kruh do kterého vbíhá několik uliček. Uprostřed se nachází malý park. Návrh vymyslel a nakreslil John Wood the Elder roku 1754 . Stavbu bohužel ale nikdy v životě neviděl. Zemřel krátce před položením prvního stavebního kamene. Na jeho jméno se ale i přes to nezapomnělo. Vzácné je také to, že stavbu dokončil jeho syn na otcovu památku. Říká se, že se Wood nechal inspirovat řeckým koloseem.

 

Circus

 

  Autor: Petra Námová

 

 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Anglie

Seznam letišť v Anglii

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 30.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!