Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Argentina

Foto, cs.wikipedia.orgOficiální název zní Argentinská republika a jedná se o stát v jižní části Jižní Ameriky. Hlavním městem je Buenos Aires. Dnes má přes čtyři miliony sto tisíc obyvatel, většina z nich přísluší k římskokatolické církvi.

V Argentině se hovoří úředním jazykem španělštinou a její území pokrývají přibližně ze třetiny pampy, dále rovinatá Patagonie a Andy.

Bohatá historie zde do současnosti zanechala mnoho pamětihodností, které lákají návštěvníky z celého světa. Jakožto převratný se do dějin zapsal hlavně rok 1816, který znamenal vyhlášení nezávislosti na Španělsku.

 

 

Památky z období kolonialismu byste našli ve městě Córdoba, které se stalo rovněž druhým nejdůležitějším centrem průmyslu. Zajímavé jsou i četné skvosty přírodní, například národní park Los Glaciares, zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Hlavní město - Buenos Aires


I když odsud pochází například současná nizozemská královna, stále je Argentina pro mnoho lidí neodmyslitelně spjata především se jménem Evy Perónové řečené Evita, manželky prezidenta Juana Dominga Peróna, která se stala bezmála symbolem země.

 

Přehled ubytování v Argentině na booking.com
Mohlo by vás zajímat: Seznam argentinských letišť

 

Argentina - mapa

Mapa, letenky do Argentiny na Kiwi.com


 

 

 

 

       
   

Čtěte také: Kde všude ve světě se mluví španělsky?

 
   

Poloha a hranice Argentiny

 
       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.