Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kde ve světě se mluví španělsky?

Španělština je jeden z nejrozšířenějších světových jazyků – je vlastně na druhém místě, a to hned po čínštině. Patří, společně s francouzštinou, italštinou a portugalštinou, mezi románské jazyky.

 

 

V Evropě je španělština oficiálním jazykem ve  Španělsku – to je kastilská španělština, neboli kastilština. Dále se španělsky hovoří téměř v celé Jižní Americe (kromě Brazílie, kde se mluví portugalsky), ve Střední Americe a je – díky migraci španělsky mluvícího obyvatelstva – také značně rozšířena v USA.

 

  • Jižní Amerika - Argentina, Chile, Uruguay, Paraguay, Bolívie, Peru, Ekvádor, Kolumbie, Venezuela a souostroví Tierra del Fuego (Ohňová země – některé ostrovy patří Argentině, většina pak Chile)
  • Střední Amerika – Panama, Costarika, Nicaragua, Salvador, Honduras, Guatemala, Kuba, Portoriko, Dominikánská republika a Mexiko

Španělština je oficiálním jazykem v mnoha mezinárodních organizacích a institucích, například Organizace spojených národů, anebo Evropská Unie. Její důležitost je nesporná v mezinárodní politice i obchodování.

Pués, Feliz Navidad y buen Aňo Nuevo por toda la gente del Mundo. Y estudiéis Espaňol!

 

 

 


   
  Čtěte také:
 

Kde ve světě se mluví italsky?

 

Kde ve světě se mluví francouzsky?

   


Vložil/a: Daniel Česák 17.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.