Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Brugge railway station

Stanice Brugge (francouzsky: Gare de Bruges) je hlavní vlakové nádraží v Bruggách, na území Západní Flandry. Současná budova se používá od roku 1939. Stanice patří k nejvytíženějším v Belgii. Vlakové spoje jsou provozovány společností NMBS/SNCB.

 

 

Železnice přijela do Brugg v roce 1838, kdy byla otevřena železnice Gent – Bruggy, králem Leopoldem i. O pár týdnů později byla otevřena železnice v Bruggách na Ostende.

V prvních 6 letech své existence neexistovala žádná nádražní budova, ta byla otevřena až v 1844 a byla navržena Augustem Payenem.

 

 

Poloha nádraží, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

Ubytování poblíž: ibis budget Brugge Centrum Station, cena na noc pro dva - 1 200 Kč

 

Mohlo by vás zajímat:

Vše, co byste měli vědět o městě Bruggy

Letiště Ostend Bruggy (OST)

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.