Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Belgie     

Vše, co byste měli vědět o městě Bruggy

cestování,lyžování, horská střediska, skipasy, skimapySe svými dlážděnými ulicemi, krásným náměstím, květinovými kanály, s domy mající krásné sedlové střechy a samozřejmě s belgickým  pivem či čokoládou nabízí Bruggy útěk od běžného denního stereotypu.

 

Všichni si občas potřebují oddechnout od stresu, který je součástí dnešního života. Pokud hledáte krátkou pauzu a hodláte útéct někam kde si odpočinete, pak by vaše cesta mohla vést do tohoto města v  Belgii.

Najdete zde spoustu hospůdek, různé turistické atrakce, památky a třeba i tzv. čoko turistiku :) Bruggy mají cca. jen 117 tis. obyvatel, za to turistů se tu za rok objeví více než 3 mil. A to o něčem opravdu svědčí. Ideální měsíce pro cestu sem jsou květen až září, nejlépe o letních prázdnínách. Místně je město známe jako vejce, protože je orientováno do ovalného tvaru.

Najdete zde labyrint kanálu, které protínají krásné mosty nebo kuriózní dlážděné ulice. Z tohoto města vyzařuje prostě romantika.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Days Of Camille, Bruggy

 

 
Průvodce tímto městem čtěte taky zde
 

 

Bruggy bývají často označovány jako „Benátky severu“, jelikož jsou protkány sítí kanálů, tvořených řekou Reie. Plavba čluny po městských kanálech je oblíbenou turistickou atrakcí. Historické centrum bylo roku 2000 zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Takřka ve středu historické části města se nachází náměstí Grote Markt, okolo kterého je soustředěna většina nejdůležitějších památek. Bylo založeno údajně roku 958 hrabětem Baudouinem II. Na náměstí je věž Belfort ze 13. století. Úctyhodných 88 metrů vysoká zvonice původně sloužila k ostraze města. Stoupání po úzkém schodišti se 366 stupni je dost únavné.

Uprostřed tohoto náměstí se nachází pomník Petera de Conincka a Jana Breydela, vůdců bruggské jitřní mše roku 1302 (viz výše). Za jedno z nejznámějších zdejších muzeí je považováno Groeningse Museum. Uvnitř je impozantní sbírka vlámského umění od 15. století až po současnost. Případně je nedaleko Gruuthusemuseum, kde naleznete zajímavou sbírku tapiserií a hudebních nástrojů.

 

 

Po dobrém jídle by byla škoda vynechat jediný stále fungující rodinný pivovar v centru, De Halve Maan, česky Půlměsíc ( www.halvemaan.be , Walplein 26). Pivo se tu vaří už od roku 1564. Dále jeden z nejoblíbenějších barů ve městě se jmenuje Brugs Beertje - www.brugsbeertje.be . Najdete zde více než 300 druhů piv!

Bruggy nejsou známé pouze svými památkami ale také belgickými pralinkami a čokoládou. Turisté mají k dispozici nespočet útulných a vynikajících restaurací, jako je například restaurace Marieke van Brugghe, vyhlášená kromě jiného svými speciálními sýrovými kroketami. Romantická restaurace Saint-Amour ve sklepení domu z 16. století, pár kroků od Marktu, je zase plná tajemství.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Greenoid Adventure Bruggy

 

Jak se sem dostaneme z Prahy?

Využijte leteckou linku Praha - Brusel společnosti Ryanair. Převoz z letiště Brusel Charleroi do centra Brugg pak pořídíte za pomoci autobusové společnosti Flibco už od 10 €. (Bruggy se rozprostírají na severozápadě Belgie, zhruba 88 km od Bruselu.)

 

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Bruggy

 

Zdroj videa: YouTube CC, One minute travel, Bruggy

 

Čtěte také:

Belgie je krásná i mimo hlavní sezonu

Seznam měst v Belgii

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

Doba letu a vzdálenost z Prahy do města Bruggy

Vlakové nádraží Bruggy

Veřejná doprava (MHD) - Bruggy

 

 

 

 

                                          Další belgická města
  Antverpy Mechelen Gent Brusel  
  Lutych Antverpy Lovaň
Ostende  

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.