Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Bodamské jezero

Že vám to nic neříká? A co takhle Švábské moře, už se chytáte? Je jedno, který název znáte, oba dva označují totéž kouzelné místo na hranicích  Německa,  Rakouska a  Švýcarska, jež je nádherné za jakéhokoli počasí a v kterékoli roční době!

 

U Bodamského jezera si na své přijdou jak lenochodi, tak horochodi. Obepínají jej alpy, ale i spousta turistický cyklostezek, takže pokud rádi trávíte čas na cestách, je to pro vás ideální místo. Lákadlem je toto místo ale i pro ty z nás, kteří si raději vezmou dobrou knihu nebo hudbu do uší a vyvalí se na pláži. Koupání v průzračně modré vodě těžko někdo odolá. Pozor, voda ale mívá pouze kolem 20°C v létě.

 

 

Pro ty, kteří jsou akční nejen na souši, ale i na vodě, skýtá Bodamské jezero také řadu možností, a to docela rozsáhlou řadu. Pokud si chcete vyzkoušet potápění, windsurfing či jachting, stačí jen ukázat prstem a zaplatit nemalou sumu.

I v zimě je tu nespočet sportovního vyžití, především pro lyžaře. St. Gallen je patrně nejznámějším lyžařským centrem a Alpy zárukou kvalitního sněhu, který se zde drží od listopadu až do dubna.

 

 

Jen málo míst v Evropě je takto "multifunkčních" jako právě okolí Švábského moře, jež je 63 km dlouhé a 14 km široké a nejhlubší bod je od hladiny ponořen 254 metrů. Ale právě kvůli takovému množství vody se místní a turisté často potýkají s mlhou.

 

 
Mohlo by vás zajímat: Ubytování v okolí tohoto jezera, čtěte zde

 

 

Velice zajímavým jevem je tzv. alpský fén, který v zimním období způsobuje neobvykle vysoké teploty a nepřestává překvapovat ani tamní obyvatele, jež by už měli být na takové věci zvyklí. Např. profesor Tino Brangel, který žije 20 let v Kostnici, si na tento výmysl přírody ještě nezvykl. Když nastane, má prý pocit, že vidí, když někdo naproti ve Švýcarsku otevře okno. Na druhý den ovšem přijde zdrcující rána v podobě obvyklé mlhy.

 

 

Není to ovšem jen lokální záležitost. Např. v roce 2013 tento fén ovlivnil velmi i teploty na našem území, díky čemuž padaly po Vánocích teplotní rekordy na nejedné meteorologické stanici v ČR. Tehdy překročily teploty i 13°C.

Myslím, že budete souhlasit, že skutečně stojí za to zažít tohle všechno na vlastní kůži.

 

     Poloha jezera a St. Gallen

By Tschubby (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, KST Žochár Topoľčany Bodamské jezero

 

 

*Last minute zájezdy do Švýcarska - přehled

 10 největších jezer ve Švýcarsku

 Švýcarská měna - informace

 Doba letu do Švýcarska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.