Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše důležité, co byste měli vědět o Cagliari

cs.wikipedia.org  Italské největší město na Sardinii - Cagliari založili Féničané v 8. století př. n. l. pod jménem Karalis, později se stalo centrem římské provincie. Území v tak strategicky zajímavé poloze častokrát dobývali Saracéni i barbaři ze severu, ovládali je Římané, Maurové, Janované i Pisánci.

 

Sardínie a její hlavní město jsou jako stvořené pro krásnou letní přímořskou dovolenou spojenou s prohlídkou památek.

Naše návštěva dvou set tisícového Cagliari začala u přístavu, podél něhož vede živá ulice Via Roma s podloubími. Na jejím konci u náměstí Piazza Matteotti se nachází honosná novogotická radnice Palazzo Comunale s dvěma věžemi, ještě západněji autobusové i vlakové nádraží, parkoviště najdeme na blízké Via Sassari.

 

Cagliari

Cagliari

 

Rušná ulice Largo Carlo Felice ústí na náměstí Piazza Yenne, odkud vede ulice Via G. Manno k dalšímu náměstí Piazza Costituzione. Odtud se pod robustními hradbami vine vyhlídková Viale Regina Elena až k parku Giardino pubblico s městskou galerií.

 

Z Piazza Costituzione vede strmé schodiště Passeggiata Coperta vzhůru k citadele Bastione di Saint Remy s terasou a triumfálním obloukem. Odtud je nádherný výhled na město, záliv a lagunu San Gilla. Terasa i oblouk z roku 1896 jsou neoklasicistní, bašta je pozůstatkem španělských hradeb. Do třetice Piazza Costituzione - u paty schodiště můžete navštívit vyhlášenou kavárnu Antico Caffé z roku 1855.

 

 

Poblíž Bastione di Saint Remy stojí ve svahu velkolepý Palazzo Boyl, odtud vede brána Torre dell' Aquila do uličky Via Alberto Lamarmora, srdce starého města zvané Castello.

V Městu panuje středozemní podnebí s horkými, suchými léty a mírnou zimou. Nachází se zde také jeden z největších rybích trhů v Itálii.
Cagliari
   Mapa této oblasti a okolí

Do této destinace je možno se nechat dopravit letecky, mezinárodní aeroport se nachází v cca osmi kilometrové vzdálenosti.

Zpáteční letenky z Prahy s jedním přestupem zakoupíte za cca 2,5 tis. Kč např. na Kiwi.com.

Mapa

    Trasa letu z Prahy s jedním přestupem v Miláně


    Ubytování na booking.com

Booking

 

Holiday Inn Cagliari

Cena na noc pro dva -  1 750 Kč
 

Hotel Quadrifoglio

Cena na noc pro dva - 1 652 Kč

*Autor úvodní fotky - By Martin Stiburek (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Luca Rebecchi

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha – Cagliari za 2 525 Kč

Sardinie – ostrov mýtického válečníka

Last minute zájezdy na Sardínii - přehled

Vlakové nádraží - Cagliari railway station

Letiště Cagliari (CAG)

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.