Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

České dráhy

ČD , www.radicestujeme.euSpolečnost České dráhy a.s. vznikla v roce 2003, ale to ovšem nikoli jako subjekt ryze nový, navázala svou činností na dřívější státní podnik České dráhy. Ty, ještě pod názvem Československé státní dráhy, mají svou historii už od roku 1918. Předsedou představenstva jejich současného následovníka je Pavel Krtek M.Sc., jenž byl do té to funkce zvolen v roce 2014.

Nástupce se dnes zabývá provozem osobní i nákladní železniční dopravy. Druhou jmenovanou zajišťuje dceřinná společnost ČD Cargo a.s, která vznikla v roce 2007. Oba podniky patří mezi ve svém oboru dominantní a zároveň i mezi největší zaměstnavatele u nás.

 

 

ČD , www.radicestujeme.euZa svůj cíl si ve vlastní výroční zprávě za rok 2015 České dráhy stanovily být nejen pro cestující dopravcem první volby. K jeho naplnění podnikají kroky v podobě obměny vozového parku, kterou má společnost na programu již několik let. A letos v ní hodlá pokračovat. Hodnota tří nových soutěží na až padesátku moderních vlaků má přesahovat deset a půl miliardy korun.

Další chystanou změnou je ta, která začne fungovat letos v létě. Má umožnit využití populární neomezené jízdenky na kratší dobu. Dosud jste si mohli koupit tu čtrnáctidenní, inovaci představuje varianta na týden. Dopravce tak reflektuje zvýšený zájem Čechů o trávení dovolené v tuzemsku a předpokládá, že navíc novinka v jeho portfoliu osloví širší publikum. Dosud na cenově zvýhodněný produkt reagovali především studenti. Snaha o moderní tvář dopravy má ještě jinou podobu: Již v roce 2014 začal se zaváděním bezplatného WiFi připojení, prvním místem bylo pražské Hlavní nádraží.

 

České dráhy, www.radicestujeme.eu

 

Angažuje se rovněž na poli mezinárodním: V činnosti organizací, které působí v oblasti železniční dopravy a dále v řadě projektů. Na domácí scéně je zapojena i v těch společensky prospěšných, ve spolupráci s Českou unií sportu se podílí třeba na tom, jež je nazván Sportuj s námi, což je akce zaměřená na pořádání různorodých sportovních událostí napříč celou Českou republikou, které mají nejen děti, ale i dospělé motivovat k pohybu a k tomu, aby se zvedli od počítačů a televizí a vyrazili ven.

 

 

Web: www.cd.cz  výluky českých drah  jízdní řády  ceník jízdného

České dráhy, www.radicestujeme.eu

ČD , www.radicestujeme.euVlaky Českých drah na nádraží v Praze


Mezi největší konkurenty ČD z hlediska osobní dopravy na českých železnicích patří dceřinná společnost Student Agency Regiojet a LEO Express

Leo express  , www.radicestujeme.eu Leo express  , www.radicestujeme.eu
Hlavní nádraží v Praze  

Informační tabule - odjezdy a příjezdy vlaků z pražského hl. nádraží


 

Mohlo by vás zajímat:

Zpoždění vlaků

Hlavní nádraží Praha

 

 Vložil/a: Daniel Česák 29.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.