Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Arbesovo náměstí

Arbesovo náměstíDříve šlo o srdce pražské čtvrti Smíchov. Rozkládá se mezi náměstími Kinského a 14. října při Štefánikově ulici. Dnes má náměstí parkovou úpravu a obklopují ho především vysoké činžovní domy.

Arbesovo náměstí vzniklo v místech, kde byste dříve našli původně románský kostel sv. Filipa a Jakuba pocházející již ze 12. století. Ten byl nejprve přestavěn v barokním stylu, kdy získal nový štít s nikou. Později zde zásluhou josefinských reforem přestal fungovat hřbitov a následně byl kostel zbořen roku 1892 z důvodu toho, že již na mše kapacitně nevyhovoval.

 

 

Arbesovo náměstí

 

Na jeho místě pak ve 20. století vyrostla bronzová socha Jakuba Arbese, slavného českého spisovatele, po kterém také celé náměstí dostalo roku 1920 svoje jméno. Známý literát a novinář totiž byl smíchovským rodákem, prožil zde celý svůj život a na Smíchově také zemřel. Pod sochou je podepsán sochař Jan Černý a odhalena byla v den 50. výročí úmrtí Jakuba Arbese.

 

 

 

 

   Ubytování v této lokalitě

  Hotel poblíž:  Arbes Cena na noc pro dva - 1 540 Kč
  Hotel poblíž:  Hotel u Martina Praha Cena na noc pro dva - 2 800 Kč

 

Arbesovo náměstí

Arbesovo náměstí

Arbesovo náměstí

 

 

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.