Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Betlémská kaple

Foto, cs.wikipedia.orgNachází se na pražském Starém Městě. Ta původní vznikla už na konci 14. století, později jí opatřil sochařskou výzdobou také slavný Matyáš Bernard Braun, jeden z nejvýznamnějších představitelů barokního umění. Kázalo zde mnoho významných osobností, tou dosud nejznámější patrně zůstává Mistr Jan Hus, za jeho doby se kaple stala významným centrem reformace.

Po třicetileté válce ji však v 18. století nechali Jezuité strhnout.

 

 

 

Až v polovině 20. století byla podle původní pozdně středověké předlohy s využitím dochovaných fragmentů předešlé stavby obnovena. Za novou podobou stojí pražský architekt Josef Fragner. Těsně po rekonstrukci byla využívána především pro potřeby tehdejšího socialistického režimu.

 

Betlémské náměstí

Betlémské náměstí


Nyní patří budova k národním kulturním památkám, spravuje ji ČVUT. Vysoké škole slouží coby reprezentativní aula, kde se konají významné události akademického života, jako jsou imatrikulace a promoce studentů, jmenování profesorů a další.

 

Booking

Apartments Betlemske Square Old Town

Cena na noc pro dva - 2 450 Kč

U Cervene zidle - Red Chair Hotel  

Cena na noc pro dva - 1 750 Kč

 

                                              Průvodce Prahou, čtěte zde
     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.