Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Brandýs nad Labem, průvodce městem

Radi cestujete? Léto začíná, cestovky nabízejí resorty s all inclusive a vy zvažujete, kterou zemi zvolit? A co třeba letos cestovat po naši krásné zemi? Je zde mnoho míst, která stojí za návštěvu, možná by vás i překvapilo, že mnoho z nich ani neznáte. Pokud navíc nechcete ležet v uzavřeném resortu, nebo někde lézt v horách a zkoušet vysokohorskou turistiku, můžete zkusit poznávačku v Česku a možná trochu ulehčit vašemu rozpočtu.

 

Vlakové nádraží

 

 

 

 

Každý Čech byl asi někdy v životě v našem hlavním městě. Praha je krásné stověžaté město. Přesto bych vám ráda dnes představila další ze zajímavých míst, které byste neměli  při svých cestách opomenout. A dokonce jej můžete navšívit cestou do našeho hlavního města, jelikož od Prahy není daleko. Přesto si toto místo zachovává svou atmosféru malého města. Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je město v okrese Praha-východ. Místo spjaté jak všichni víme historicky s naší zemí, s osobou sv. Václava, který byl roku 935 ve Staré Boleslavi zavražděn. Toto místo se stalo poutním místem a každoročně pořádá Národní svatováclavskou pouť s mnoha kulturními a doprovodnými programi. 

 

Autobusová zastávka, směr Praha

 

Penzion

 

Náměstí

 

Muzeum v Brandýse nad Labem

 

Hotel - Brandýský Dvůr

 

 

Historie všude kam se podíváš

Už při příjezdu na Vás dýchne atmosféra města, které je rozloženo po obou březích řeky Labe, a kterým se nejednou prolnula historie našeho národa a důležitých období české země. Stalo se tak jedním z míst, kde opravdu můžete cítit sepjetí s českým národem a naší historií. V Brandýse nad Labem se nachází krásný zámek na místě bývalého gotického hradu. Chráněn jako kulturní památka je od roku 1958 a roku 20117 prohlášen národní kulturní památkou. Je to město spojené s císařskými a královskými tradicemi českých zemí. Ve Staré Boleslavi se pak nachází krásná románská bazilika sv. Václava, která je považována za jedno z nejstarších křesťanských poutních míst v naší zemi a má statut národní kulturní památky. Zároveň je toto místo spjato s počátkem české státnosti.  

 

Zámek Brandýs nad Labem

 

Hotel Paganini na náměstí v Brandýse nad Labem

 

Poloha měst Brandýs nad Labem a Stará Boleslav, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Cyklostezka kolem Labe vás dovede do Lázní Toušeň

 

Na skok za přírodou

A i když nejste zrovna milovníky historie, kteří si zde určitě příjdou na své, je toto místo i ideální variantou pro vaši letní dovolenou, jelikož se zde nachází krásná příroda s nejedním rybníkem či jezerem, obklopené mnoha cyklistickými trasami, které vám přinesou mnoho krásných výletů. Přesto však pořád blízko hlavnímu městu, a tak možnému dalšímu rozšíření svých dovolenkových aktivit.

Autor: Lucie Konečná

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.