Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Toušeň

Lázně, cs.wikipedia.orgLázně Toušeň se nacházejí ve středních Čechách a není to žádné obrovské město, ale jen takový městys. Okolí tohoto místa je plné krásných a neponičených lesů, takže je tu opravdu klid a lázně jsou tak perfektním místem pro odpočinek.

 

 

Ráj houbařů a rybářů

Lázně Toušeň a okolí jsou skvělým místem pro všechny vášnivé houbaře. Rozkládá se zde několik nádherných  lesů, ve kterých můžete trávit dny sbíráním  hub nebo jen klasickými procházkami. Stejně tak si zde na své přijdou i příznivci  rybaření.

 

 

Lázně Toušeň se rozkládají na soutoku Labe a Jizery, takže se dá využít obou těchto řek pro rybaření. Pokud někdo ale nemusí rybaření na řece a raději zasedne k rybníčku nebo prostě něčemu klidnějšímu, najdete tu i jezera, na kterých si můžete zachytat.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgBudova  lázní, Foto fotky: Petr Vilgus - wikimediacommons

 

Kromě rybaření a houbaření zde najdete několik dalších možností, jak využít volný čas. Skvěle se tu vyřádí například i cyklisté, nebo Lázně, cs.wikipedia.orgnadšenci do pěších výletů. Okolí je rovinaté, takže se tady na výlety chodí opravdu samo.

V těsné blízkosti se nachází také město Brandýs nad Labem, kam můžete vyrazit na návštěvu renesančního zámku. Brandýs nad Labem a Stará Boleslav jsou vlastně jedno město. V části Staré Boleslavi lze navštívit hned několik kostelů nebo také letní kino.

 

Lázně Toušeň a léčebné procedury

Do Lázní Toušeň vyrážejí hlavně pacienti, kteří mají problémy s pohybovým ústrojím anebo trpí onkologickým onemocněním. Léčebné procedury v těchto lázních mají výborné výsledky. Především pacienti, kteří léčí artrózu, si tyto lázně nemohou vynachválit. Léčebné zařízení se nachází kousek od hlavního města naší republiky, takže jsou skvělé například i pro přepracované lidi, kteří si potřebují jen na chvíli odpočinout od města, ale zároveň nechtějí vyrážet nikam daleko.

 

Informace o lázních:

web:www.laznetousen.cz

web:www.slatinnelaznetousen.cz

 


Foto fotky: By Pavel Hrdlička (Czech Wikipedia user Packa) (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org, mapa Google

 


 

Vlakové nádraží


Nabídka ubytování v destinaci Toušeň a okolí na portále booking.com

  Tip na hotel v blízkosti 6 km:  Hotel Fabok Cena 683 Kč - pro dva/noc
 

Mohlo by vás zajímat: Přehled lázní v ČR
 

 

 

     
  Mezi Lázněmi Toušeň a Čelákovicemi se nachází jezero (bývalá pískovna) Mezi Mosty  
   
  Zdroj mapy - openstreetmap.org  

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.