Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Cestování stopem

StopařStopování a cestování autostopem má stále své kouzlo. Je to pohodlné, finančně nenáročné a adrenalinové popojíždění po světě. Mnoho lidí autostop odsuzuje, je pravda, že není pro každého. Je nutné být obrněn trpělivostí a odvahou. Rozhodně se nedoporučuje stopovat pozdě v noci, protože se tato zábava může ve vteřině stát životu nebezpečná.

Stopujeme každý rok

Adam s Markétou si užívají dovolenou každý rok jinde. Začalo to před třemi lety, kdy se autostopem dostali až do Anglie. O rok později zavítali do Portugalska a loni se díky stopování podívali do Norska. Základem je překonat strach a naučit se cestovat i s menším zavazadlem. Pokud totiž stopujete dva a oba máte na zádech krosnu a v ruce další kufr, těžko vás někdo posadí do malého auta. Stopovat by se mělo pouze na okrajích silnice, kde je pro řidiče snadné zastavit. Nikdy nestůjte v zatáčce nebo při dálnici. Řidič potřebuje mít dobrý rozhled, musí tě vidět už z delší vzdálenosti, aby se mohl rozhodnout, zda zastaví či nikoliv.

 

Provoz

 

Bezdomovce si do auta nikdo neposadí

Rozhodli jste se s přítelkyní projet Evropu stopem a je to vaše první zkušenost? Nevadí. Pamatujte však na několik zásad. Pokud budete vypadat jako veksláci z podmostu, nikdo vám nezastaví. Vsaďte na příjemný vzhled a pohodový přístup. Na přijíždějícího řidiče se usmívejte, zahoďte cigaretu a oblečte se čistě. Důležitá jsou také pravidla při nastupování do auta. Slušně pozdravte a řekněte řidiči, kam chcete jet.

 

 

I cesta může být cíl

Stopování se může stát příjemnou zábavou. Robert jednou natrefil na auto, ve kterém seděli čtyři Romové. Jeli na pohřeb a všude kolem sebe přidržovali smuteční věnce. K Robertovi se chovali velice přátelsky, dali mu napít vodky a pouštěli mu romské písničky. Možná si klepete na čelo, ale Roberta tato cesta velmi pobavila. Honzovi zase zastavil starší pán mířící do Polska stejně jako on. Dovezl ho až na místo, kam potřeboval a ještě ten den se oba potkali v aquaparku. Zjistili, že mají společný i další cíl cesty a dojeli tam spolu následující den.

Při stopu můžete poznat zajímavé lidi, osudy a auta. Dostanete se levně do míst, kam byste se nikdy jindy nedostali a možná se naučíte i cizí jazyk. Buďte vtipní. Na cedulku si napište např. Aspoň kousek, nebo Nemám s sebou žádné zvířata. Pokud budete originální a od pohledu sympatický stopař, jistě se dostane všude tam, kam potřebujete. A možná ještě dál.

Autor: Karla Michalíková

 

 

 

                         Půjčovna automobilů on-line!

 
 

 
     

 Vložil/a: Daniel Česák 12.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.