Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Dědek, Bába a Viklan

ViklanDnes se podíváme do přírodního parku Horní Střela, severně od Žihle. Do Žihle se pohodlně dostanete rychlíkem z  Plzně nebo z Mostu a odtud již po svých! Po žluté turistické stezce  můžete projít celý přírodní park U Báby - U Lomu. Přírodní park v této oblasti vznikl již v roce 1933. V první části uvidíte 2 velké žulové balvany, Bába a Dědek, které vznikly zvětráváním. Následná procházka skalním městečkem menších verzí Báby a Dědka vás přivede až k odbočce k Viklanu. Jedná se o útvar vzniklý postupným zvětráváním v určitém místě. Můžete udělat celý okruh nádherným lesem a skalním městem. Ze Žihle se vydáte po žluté směrem k žulovým balvanům. Na rozcestí Uhlířská louka budete pokračovat dále po žluté. Až u rozcestí v Novém Dvoře odbočíte doleva po modré a ta vás přivede zpět do Žihle. Celý okruh má asi 10 km. Pokud jste turisté zdatnější, tak si můžete zajít až do Rabštejna nad Střelou. A rázem z toho máte kilometrů 20 :-).  O tomto krásné a zajímavém městečku Vám povím něco v dalším z článků.

Bába, žulový balvan

Vložil/a: Martina Zemanová 29.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.