Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Venkovní dlažba v srdci Prahy a širším centru

Dlažba v centru Prahy je významnou součástí charakteristického vzhledu města. Naše největší město je známé svými historickými uličkami a náměstími , které jsou často pokryty kamennými povrchy, na mnoha někdy i hojně navštěvovaných místech je bohužel i asfalt nebo betonový povrch.

 

 

 

Dlažba v centru města má dlouhou historii, která sahá až do středověku. V minulosti byla často vytvářena z kamenných kostek nebo dlaždic, které byly ručně vytesány a následně položeny na povrchy ulic a náměstí. Tyto kamenné dlaždice vytvářely trvanlivý a odolný povrch, který dokázal odolávat intenzivnímu provozu a počasí.

Dnes se při opravách a rekonstrukcích často používají modernější materiály, jako jsou betonové nebo keramické dlaždice, převládá tzv. pražská mozaika.

Dlaždice jsou často vybrány tak, aby kopírovaly historický vzhled původních kamenných dlaždic a zachovaly tak autentičnost centra Prahy.

Dlažba v centru našeho hlavního města je často zdobena různými vzory a geometrickými motivy, které přispívají k estetickému dojmu a charakteru Prahy. Tyto vzory se často vytvářejí kombinací různých barev a tvarů dlaždic, které jsou pečlivě uspořádány do vzorů a obrazců na chodnících a prostranstvích.

 

Jeden z  mnoha vzorů pražské mozaiky

Pražská mozaika - dláždění chodníku

 

Dlažba v centru našeho hlavního města nejenže vytváří esteticky příjemný vzhled, ale také pomáhá udržovat historický charakter města a chránit kulturní dědictví. Je důležitým prvkem při zachování autenticity pražského historického centra a přispívá k jeho jedinečné atmosféře.

 

       
   

Čtěte také: Kam až sahá hranice našeho hlavního města


   

Pražské zajímavosti a kuriozity, které musíte vidět

 
       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2023


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.