Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Dolní Morava - Stezka v oblacích

Foto, cs.wikipedia.orgStezka v oblacích je čerstvě zprovozněná zajímavost, kterou naleznete na Dolní Moravě. Tuhle Moravu ovšem nenajdete na Moravě tak úplně, je na rozhraní s Čechami. Jde totiž o malou obec na úpatí Králického Sněžníku.

Unikátní dílo se tyčí se nad zdejším lesem ve výšce pětapadesáti metrů. Stavba vznikla poblíž chaty Slaměnka ve skalnatém hřebeni v masivu hory Slamník 1 116 metrů nad mořem.

Otevřena byla roku 2015 a tvoří ji konstrukce z modřínového a smrkového dřeva s ocelovými prvky. Lávka měří celkem sedm set deset metrů a je pojata jako spleť několika různých tras, po nichž se lze dostat až nahoru. Současně se můžete mezi jednotlivými patry pohybovat také speciální sítí. Za návrhem celého projektu stojí architekt Zdeněk Fránek, nyní děkan Fakulty umění a architektury na liberecké univerzitě.

Sám autor ji popisuje jako záležitost naučnou, s dávkou adrenalinu. Ještě když se stezka stavěla, mluvilo se o tom, že investor na ni má rozpočet sto miliónů korun.

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

K vrcholu se vydáte po svých, atrakce je plně bezbariérová a vhodná tedy i například pro kočárky, dolů můžete klasickou cestou nebo svižnou jízdou po sto metrů dlouhém toboganu. Čeká vás nádherný výhled na Krkonoše či Jeseníky, a to i ty zasněžené. Novinka se přímo otevírala v zimě, v prosinci, v provozu tedy bude nepřetržitě. Jediné omezení dané počasím je to, že během mrazů nelze z bezpečnostních důvodů jezdit po toboganu, jelikož namrzá, což pro jedoucího znamená přílišnou rychlost. Zatím je v řešení adekvátní způsob, jak návštěvníkům umožnit zážitek celoročně.

 

Foto, cs.wikipedia.org

 

V budoucnu by se sem také měly „nastěhovat” nejrůznější kulturní akce. Zatím jsou další možnosti vyžití dole v areálu, pro děti třeba Mamutíkův vodní park, v plánu na letošek je výstavba Pískového světa, kde si třeba i ti větší budou moci vyzkoušet, jak se rýžovalo zlato.

Vstříc zážitkům ty pohodlnější z vás doveze lanovka, ale se můžete se sem vydat též po jedné ze zdejších značených tras i pěšky nebo na kole.

 

 Ubytování v této oblasti


 


 

 
Čtěte také: Stezka korunami stromů
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.