Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Stezka korunami stromů

Foto, cs.wikipedia.orgRozhodně se nemusíte naučit nejprve létat, abyste si mohli vyzkoušet, jaké to je v korunách stromů. Stačí se vypravit na Lipno, abyste se ocitli hned ve výšce čtyřiadvaceti metrů.

Zdejší stezka měří celých šest set sedmdesát pět metrů a je republikovou raritou, otevřena byla v červenci roku 2012 po vzoru německého předchůdce Baumwipfelpfad u Neuschönau v Bavorském lese.

Celý projekt stál asi dvaašedesát miliónů korun. U nás byl tím prvním a další podobné počiny tohoto průkopníka brzy následovaly, třeba ta v oboře Svatý Linhart u Karlových Varů.

Stavba byla citlivým způsobem včleněna do krajiny tvořené smíšeným lesem okolo lipenské přehrady. Stezka je zakončena čtyřicetimetrovou vyhlídkovou věží a zpět z výšin se nejen malí návštěvníci mohou vrátit po toboganu, který se chlubí rovnými dvaapadesáti metry. A k tomu bylo podél ní vybudováno celkem jedenáct stanovišť, kde se pobaví i poučí především děti.

Nejen pro ně jsou tu pravidelně pořádány různé doprovodné akce. Letos v létě si třeba užijete Slavnosti dřeva. Ty už mají svou tradici, konat se bude již čtvrtý ročník. Hlavním bodem programu bude ukázka umění dřevosochařů, kteří budou svá umělecká díla tvořit přímo před zraky návštěvníků.

 

Foto, cs.wikipedia.org

 

Zároveň si výhled k oblakům mohou užít i ti skutečně malí – díky bezbariérovému vstupu se sem dostanou maminky s kočárky i vozíčkáři. Zábavu si tady tak užije celá rodina, a to po všech dvanáct měsíců, celá atrakce je přístupná i v zimě. Nádherný výhled si tak vychutnáte též na Šumavu pod sněhem. Během letních úterků si navíc máte možnost prožít rovněž Noční stezku – s prodlouženou otevírací dobou až do jedenácti hodin večer, navíc zkrášlenou působivým osvětlením.

Foto, cs.wikipedia.org

 

Dostanete se sem buď speciálním Stezkabusem, lanovkou nebo vlastními silami – po cyklotrase, případně po svých s využitím trasy turistické, cesta měří asi kilometr.

 

Zdroj videa YouTube CC: Jiří Horák

 

Ubytování u Lipna

 

 
Mohlo by vás zajímat:  Dolní Morava - Stezka v oblacích
 

 


 

Další 4 tipy na zajímavý výlet

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.