Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Galerie Mánes - informace, fotky

MánesOficiálním názvem Výstavní síň Mánes byste našli na Masarykově nábřeží. Je situována na místě dřívějších Šítkovských mlýnů, které proto musely roku 1928 této nové stavbě ustoupit.

Vlastní galerie tak mohla zahájit provoz o dva roky později. Vznikla z iniciativy stejnojmenného spolku, který tvořili žáci dvou významných pražských škol - Akademie výtvarných umělců a Uměleckoprůmyslové školy. Jeden z nich, Emil Filla, se také podílel na výzdobě interiérů, srdcem prostoru je dodnes především velký výstavní sál.

 

 

Mánes

 

Už vlastní funkcionalistická stavba, kterou vytvořil architekt Otakar Novotný, patří ke skvostům a je významnou památkou. Prošla si za dobu svého fungování hned několika rekonstrukcemi. V roce 2011 započala ta rozsáhlá, která měla za cíl objektu vrátit původní podobu ze třicátých let zničenou předešlými necitlivými úpravami. Svoje brány tak opět otevřel roku 2014.

 

 

 

Poloha Mánesa, zdroj  mapy - openstreetmap.org

 

Dnes tu mohou návštěvníci obdivovat široké spektrum uměleckých aktivit. Ač provozovatelům je mnohdy tento poněkud nekoncepční a do jisté míry i komerční přístup k výstavnímu programu odbornou veřejností vyčítán.

 

Mánes

Galérie Mánes při pohledu z Palackého mostu


  Hotely poblíž

 

Boat Hotel Matylda

Cena na noc pro - 2 202 Kč
 

Hotel Caesar Prague

Cena na noc pro - 1 720 Kč

Nabídka ubytování v centru Prahy na booking.com

Praha

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.