Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hornické muzeum Příbram a návštěva stříbrných dolů

Hornické muzeum PříbramHledáte tip na výlet nedaleko Prahy? Zajeďte do Příbrami a navštivte místní hornické muzeum. Při příjezdu do centra Příbrami vás zcela jistě upoutají vysoké těžební věže. Zde začne také vaše prohlídka muzea těžby stříbra v Příbrami a nejbližším okolí. K dispozici jsou 3 prohlídkové okruhy.

První areál Ševčinský důl začíná expozicí nazvanou "Tradiční řemesla a průmysl na Příbramsku" a dále pokračuje stálou výstavou "Hornické a hutnické stavby Příbramska na historických fotografiích". V expozicích se seznámíte s historickým a kulturním vývojem této oblasti od středověku do 20. století. Není opomenutá ani pohnutá historie uranových dolů na Příbramsku.

Prohlídková trasa B „Důl Anna“ vás zavede do samotného dolu. Svezete se důlním vlakem, podíváte se do strojovny dolu a dozvíte se více informací o těžbě rudy.

 

 

 

Poslední okruh C „Důl Vojtěch“ vás provede budovou dolu zařazenou do provozu r. 1779. Zde bylo dosaženo roku 1875 světového prvenství v dosažení 1000 m svislé hloubky. Z dolu Vojtěch můžete podzemním 300 m dlouhým tunelem dojít zpět k dolu Anna. 


Muzeum je otevřeno celoročně a je to určitě zajímavý zážitek.

Důl - Příbram

Důlní vlak

Autor: Martina Zemanová

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.