Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hornické muzeum Příbram a návštěva stříbrných dolů

Hornické muzeum PříbramHledáte tip na výlet nedaleko Prahy? Zajeďte do Příbrami a navštivte místní hornické muzeum. Při příjezdu do centra Příbrami vás zcela jistě upoutají vysoké těžební věže. Zde začne také vaše prohlídka muzea těžby stříbra v Příbrami a nejbližším okolí. K dispozici jsou 3 prohlídkové okruhy.

První areál Ševčinský důl začíná expozicí nazvanou "Tradiční řemesla a průmysl na Příbramsku" a dále pokračuje stálou výstavou "Hornické a hutnické stavby Příbramska na historických fotografiích". V expozicích se seznámíte s historickým a kulturním vývojem této oblasti od středověku do 20. století. Není opomenutá ani pohnutá historie uranových dolů na Příbramsku.

Prohlídková trasa B „Důl Anna“ vás zavede do samotného dolu. Svezete se důlním vlakem, podíváte se do strojovny dolu a dozvíte se více informací o těžbě rudy.

 

 

 

Poslední okruh C „Důl Vojtěch“ vás provede budovou dolu zařazenou do provozu r. 1779. Zde bylo dosaženo roku 1875 světového prvenství v dosažení 1000 m svislé hloubky. Z dolu Vojtěch můžete podzemním 300 m dlouhým tunelem dojít zpět k dolu Anna. 


Muzeum je otevřeno celoročně a je to určitě zajímavý zážitek.

Důl - Příbram

Důlní vlak

Autor: Martina Zemanová

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!