Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hostivařská přehrada - informace, fotky

Hostivařská přehradaTéž se můžete setkat s názvem Vodní nádrž Hostivař. Leží na hranici dvou územních částí hlavního města, a to sice Prahy 10 a Prahy 15. Její správa dnes podléhá organizaci Lesy hlavního města Prahy. Celková rozloha činí 42 hektarů, což z ní současně dělá největší vodní plochu v metropoli.

Situována je v prostředí krásné přírody stejnojmenného  lesoparku, který představuje ideální cíl pro výlet s celou rodinou. Mnohými bývá tomuto místu přisuzován rovnou post jednoho z nejkrásnějších ve Hostivařská přehradaměstě. Což nádrž přímo předurčuje pro využití k rekreaci, návštěvníci mohou využít písčité a travnaté pláže.

Tu svou zde mají také oddělenou příznivci nudismu. V neposlední řadě se lze věnovat i mnoha sportovním aktivitám, například paddleboardingu nebo i míčovým hrám, vybudována zde byla kupříkladu dvě hřiště na beach volejbal.

Chybět nemohou ani další služby jako dostupné občerstvení. To ovšem není zdaleka jediné využití. Stala se stejně tak častým útočištěm  rybářů, neboť ji obývá mnoho druhů  ryb a úlovky dosahují kapitálních rozměrů. A disponuje i malou vodní elektrárnou. Rovněž slouží coby ochrana proti povodním.

 

 

Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada

 

V minulosti

Původně v těchto místech Petrovickým údolím tekl potok Botič a romantický kout už tehdy ke koupání lákal. Dnes byste hlavní pláž objevili na jeho levém břehu. Již dokonce roku 1906 se přišlo s prvotními návrhy hráze. V historii se několikrát opakovaly pokusy o vybudování koupaliště.

 

 

 

Než došlo k realizaci samotné přehrady, ještě to ovšem nějakou dobu trvalo. Stavět se tak začalo až roku 1961. Dokončení se projekt dočkal rokem 1963. Vzhledem k tomu, že od této doby nebyla nikdy čištěna, což se poměrně nepříznivě projevovalo na kvalitě vody, muselo být v roce 2011 přikročeno k odbahnění. Rovněž se přistoupilo k revitalizaci. Přehrada má totiž svoje obyvatele v říši živočišné nejen pod hladinou, domov tu našly četné druhy ptáků nebo obojživelníků.

   
Hostivařská přehrada Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada

 

     
 

                Webové stránky koupaliště: www.hostivarskaprehrada.cz

 
     

 

 

Přehled hotelů

Hostivařská přehrada

 

 

Chcete - li si opéct buřty tak využijte ohniště v okolí Hostivařské přehrady, přehled veřejných ohnišť v Praze naleznete zde.

 

 

 


Další fotky Hostivařské přehrady

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Portál Praha,  Koupání v Praze: Hostivařská přehrada

 

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Kde leží Hornomlýnský rybník?

   

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

Poloha a hranice městské části Hostivař

   

Kde leží Olšanský rybník?

   

Koupaliště Džbán

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.