Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Koupaliště Džbán

DžbánKoupaliště Džbán najdete v hlavním městě, konkrétně v části Praha 6, v prostředí přírodního areálu v Šáreckém údolí. Spadá do katastrálního území Vokovic a celá plocha zabírá rozlohu rovných 18 ha. Což mu zároveň propůjčuje status druhého největšího pražského přírodního koupaliště hned po Hostivařské přehradě. Dokončení vodní nádrže datujeme do roku 1968.

 

Zábava ve vodě

Populární je samozřejmě mezi mnoha rekreanty, kteří se sem jezdí nejen koupat, ale také si mají možnost půjčit lodičku. Čerstvou novinkou se stal rovněž vlek na wakeboarding nebo vodní lyže, přibýt má navíc ještě skluzavka či aquazorbing. Kvalita zdejší vody v poslední době citelně vzrůstá, v roce 2016 patřila k těm nejoceňovanějším. Hygienici zkoumající pražská koupaliště vysokými známkami nešetřili.

 

 

Džbán

 

I na suchu

Mimo to se toto místo stalo doslova rájem rybářů. Bavit se ale rozhodně zvládnete i na souši, posloužit vám k tomu může fotbal, plážový volejbal nebo frisbee. Jakmile budete unavení, v pohodlí se tady lze také opalovat. Milovníkům nejen vodních hrátek tu slouží dokonalé zázemí v podobě občerstvení, sprch, převlékáren a parkoviště s dostatkem míst, které mimo to zůstává bezplatné.

Případně v přilehlém stejnojmenném kempu lze nalézt také ubytování a zdržet se i na delší dobu. Tu můžete strávit pod stanem, ale rádi vás přivítají i tehdy, pokud přijedete s karavanem. To ovšem není vše, tuto lokalitu si oblíbili rovněž příznivci nudismu. Zdejší pláž je mezi nimi přímo vyhlášená. Od pláže „běžné“ je oddělena a odlišena navíc značením. Celý areál pokrývá travnatý povrch, vstup do vody je pozvolný, takže vhodný i pro nejmenší.

 

Koupaliště Džbán

Džbán

Džbán

 

Smůlu již mají bohužel majitelé čtyřnohých mazlíčků. Psí pláž se nově v letošním roce dočkala zrušení, takže svého chlupatého kamaráda budete muset zanechat doma. Rozhodnete-li se na Džbán vyrazit sami, pohodlně vás sem doveze tramvaj.

 

Hotely v této lokalitě

Hotely

 

 

 

Podobné články:

Hostivařská přehrada

Žluté lázně

Koupaliště Motol


 

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
     

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 31.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.