Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hřensko, soutěsky řeky Kamenice a Pravčická brána

Pravčická brána, By Jerzy Strzelecki (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsVydejme se spolu do Hřenska, projeďme se na loďkách soutěskami řeky Kamenice a prozkoumejme okolí dechberoucího skalního útvaru, jakým je Pravčická brána. Hraniční obec Hřensko je zasazená v malebném kaňonu řeky Labe a jeho přítoku Kamenice. Se svými 115 m.n.m. se jedná o nejníže položenou obec v ČR.  

 

Hřensko je malebnou bránou do národního parku České Švýcarsko.

Soutěsky na řece Kamenici

Úzká a průzračná Kamenice se vine krajinou strmých skal a zajímavých skalních útvarů. O zpřístupnění soutěsek se v 19. století zasadil kníže Edmund Clary-Aldringen, majitel zdejšího panství. Byly hloubeny tunely ve skalách pro turisty a roku 1890 byla otevřena Edmundova soutěska. O 8 let později byla zpřístupněna i Divoká soutěska. Obě jsou do dnešního dne přístupné veřejnosti. Svezete se zde na malých loďkách, které převozníci řídí dlouhými bidly.

 

   
   Tip na hotel: Hotel Praha  Cena na noc pro dva - 1 650 Kč
   

 

Edmundova soutěska, Od Zinneke (Vlastní dílo) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons

 

Pravčická brána

Jedná se o největší přirozenou skalní bránu na našem kontinentu, což z ní zcela zaslouženě činí národní přírodní památku. A nejedná se o žádný malý oblouk - rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7- 8 m a vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem. V celém okolí Pravčické brány se nachází síť upravených cestiček, které vás provedou po dalších skalních útvarech a krásných výhledech v bezprostřední blízkosti Pravčické brány.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!