Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Hřensko, soutěsky řeky Kamenice a Pravčická brána

Pravčická brána, By Jerzy Strzelecki (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsVydejme se spolu do Hřenska, projeďme se na loďkách soutěskami řeky Kamenice a prozkoumejme okolí dechberoucího skalního útvaru, jakým je Pravčická brána. Hraniční obec Hřensko je zasazená v malebném kaňonu řeky Labe a jeho přítoku Kamenice. Se svými 115 m.n.m. se jedná o nejníže položenou obec v ČR.  

 

Hřensko je malebnou bránou do národního parku České Švýcarsko.

Soutěsky na řece Kamenici

Úzká a průzračná Kamenice se vine krajinou strmých skal a zajímavých skalních útvarů. O zpřístupnění soutěsek se v 19. století zasadil kníže Edmund Clary-Aldringen, majitel zdejšího panství. Byly hloubeny tunely ve skalách pro turisty a roku 1890 byla otevřena Edmundova soutěska. O 8 let později byla zpřístupněna i Divoká soutěska. Obě jsou do dnešního dne přístupné veřejnosti. Svezete se zde na malých loďkách, které převozníci řídí dlouhými bidly.

 

   
   Tip na hotel: Hotel Praha  Cena na noc pro dva - 1 650 Kč
   

 

Edmundova soutěska, Od Zinneke (Vlastní dílo) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], prostřednictvím Wikimedia Commons

 

Pravčická brána

Jedná se o největší přirozenou skalní bránu na našem kontinentu, což z ní zcela zaslouženě činí národní přírodní památku. A nejedná se o žádný malý oblouk - rozpětí oblouku u dna je 26,5 m, výška otvoru 16 m, šířka 7- 8 m a vrcholová plošina brány je 21 m nad jejím dnem. V celém okolí Pravčické brány se nachází síť upravených cestiček, které vás provedou po dalších skalních útvarech a krásných výhledech v bezprostřední blízkosti Pravčické brány.

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.