Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jetřichovice – vstupte do Českého Švýcarska

Jetřichovice, cs.wikipedia.orgObec Jetřichovice je jedním z turistických center Českého Švýcarska, neboť nabízí řadu ubytovacích možností, disponuje informačním centrem a obcí prochází řada turistických i cyklistických tras. Samotná obec je obklopena hustými lesy, pohádkovými skalními městy a je to skvělé startovní místo pro zkoumání národního parku.

Kam z Jetřichovic vyrazit?

Abyste objevili krásy místního regionu, nemusíte utíkat daleko od Jetřichovic. Již v nedalekém okolí obce se nachází celá řada zajímavých přírodních úkazů či staveb. Necelé 3 km od centra obce se nachází Dolský mlýn, který leží na řece Kamenici. Jedná se o zachovalé pozůstatky mlýna z roku 1515. Že je toto místo vskutku pohádkové není třeba nijak zdůrazňovat, vždyť se tu natáčela Pyšná princezna a nedávno i další pohádka Peklo s princeznou. Červená turistická stezka vás z centra Jetřichovic provede Jetřichovickými stěnami a po vyhlídkách, které se tyčí nad obcí. Vyhlídky nechal zbudovat rod Kinských na Mariině skále, Vilemínině stěně a Rudolfově kameni. Budete-li pokračovat po červené, dojdete k pozůstatkům hradu Šaunštejn, nebo-li Loupežnického hradu. Odtud už je to jen kousek k Malé Pravčické bráně, menší variantě své velké sestry.

Vydáte-li se z Jetřichovic po žluté, zanedlouho dorazíte ke zbytkům středověkého hradu Falkenštejn. Počátky hradu sahají pravděpodobně do 13. století a byl zbudován k ochraně tehdejší obchodní cesty.

Dolský mlýn, cs.wikipedia.org

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!