Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jetřichovice – vstupte do Českého Švýcarska

Jetřichovice, cs.wikipedia.orgObec Jetřichovice je jedním z turistických center Českého Švýcarska, neboť nabízí řadu ubytovacích možností, disponuje informačním centrem a obcí prochází řada turistických i cyklistických tras. Samotná obec je obklopena hustými lesy, pohádkovými skalními městy a je to skvělé startovní místo pro zkoumání národního parku.

Kam z Jetřichovic vyrazit?

Abyste objevili krásy místního regionu, nemusíte utíkat daleko od Jetřichovic. Již v nedalekém okolí obce se nachází celá řada zajímavých přírodních úkazů či staveb. Necelé 3 km od centra obce se nachází Dolský mlýn, který leží na řece Kamenici. Jedná se o zachovalé pozůstatky mlýna z roku 1515. Že je toto místo vskutku pohádkové není třeba nijak zdůrazňovat, vždyť se tu natáčela Pyšná princezna a nedávno i další pohádka Peklo s princeznou. Červená turistická stezka vás z centra Jetřichovic provede Jetřichovickými stěnami a po vyhlídkách, které se tyčí nad obcí. Vyhlídky nechal zbudovat rod Kinských na Mariině skále, Vilemínině stěně a Rudolfově kameni. Budete-li pokračovat po červené, dojdete k pozůstatkům hradu Šaunštejn, nebo-li Loupežnického hradu. Odtud už je to jen kousek k Malé Pravčické bráně, menší variantě své velké sestry.

Vydáte-li se z Jetřichovic po žluté, zanedlouho dorazíte ke zbytkům středověkého hradu Falkenštejn. Počátky hradu sahají pravděpodobně do 13. století a byl zbudován k ochraně tehdejší obchodní cesty.

Dolský mlýn, cs.wikipedia.org

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.