Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Jezero Lhota

Foto, cs.wikipedia.orgJde o, odborně řečeno, jezero antropogenní, tedy to, které vzniklo uměle, zásahem člověka, v tomto případě z bývalé pískovny, jež poskytovala materiál na stavbu dálnice D1 a pražského metra. V roce 1983 tady potom došlo k ukončení těžby a k zatopení. Nachází se v okrese Praha-východ nedaleko obce, po které dostalo svůj název.

Kde leží? Od centra hlavního města leží vzdáleno přibližně třicet kilometrů a kousek od Brandýsa nad Labem.

Má rozlohu pětadvacet hektarů a dnes se může honosit jedním unikátem: Vznikla tu vůbec první nudistická pláž na našem území, která funguje dosud.

Nejen díky svojí vzdálenosti od Prahy se stalo oblíbeným cílem rekreantů, pro písčité břehy připomíná moře, takže posloužilo jako kulisa dokonce i filmařům.

Okolní krajina je porostlá lesy, jež poskytují milovníkům letních vodních radovánek přírodní stín.

 

Zdroj videa: YouTube - CC,  Portál Praha, Koupání u Prahy: jezero Lhota


V areálu se myslí na návštěvníky i s dalším zázemím, na místě vzniklo dětské hřiště, můžete si půjčit lodičku nebo šlapadlo, případně si zahrát plážový volejbal a součástí je také občerstvení.

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Kde ho najdem? mapa

Ceník služeb u jezera

 

Foto, cs.wikipedia.org

By Mirek256 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

 

 

     
  Mohlo by vás zajímat:  
 

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.