Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kam lze plout na lodi z Prahy?

Lodě na Vltavě neslouží jen jako součást MHD, ale po řece si můžete udělat krásný výlet. Kam?

 

 

 

 

  1. Plavba do ZOO

Vydat se tam můžete na palubě lodi, anebo parníku. Vodní cesta je mnohem pohodlnější, neboť se vyhnete přetížené silniční dopravě v metropoli. Cestou si dopřejete výhledy na pražské památky – Pražský hrad, mosty, Letenské sady, a další. Můžete si také zakoupit občerstvení.

A jak se na loď dostat? Pravidelná linka vyplouvá z Rašínova nábřeží a od Čechova mostu a za hodinku budete v přístavišti na Císařském ostrově, nedaleko Zoo. Pochopitelně je možná i zpáteční cesta. Vstupenky je možné zakoupit předem on-line.

  1. Plavba na Slapy

Kotviště se nachází na Rašínově nábřeží a pluje se po trase Zbraslav – Měchenice – Davle - Štěchovice – Slapy. Cestou proplujete třemi plavebními komorami, a to v Modřanech, ve Vraném nad Vltavou a ve Štěchovicích. Štěchovická komora je řazena mezi evropské unikáty – loď zde stoupá o 20 metrů výš.

  1. Plavba na Mělník

Opět vyplujete z Rašínova náměstí po trase Čechův most, Troja, Roztoky u Prahy, Kralupy nad Vltavou, Mělník. Dostanete se až k soutoku Labe s Vltavou. A co všechno vás čeká? Překrásné výhledy třeba na horu Říp, proplutí několika plavebními komorami a historickým Hořínským kanálem, prohlídka Mělníka a mělnického zámku. Rezervace vstupenek zde.

Zkuste alespoň jednou změnu – pohybovat se po Praze a jejím okolí v klidu, bez hluku a stresu z městské dopravy a poznejte je také z jiné stránky.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Všechny pražské památky na jednom místě

 
 

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
 

Rychlost malých motorových lodí

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.07.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.