Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kam za zábavou v Ústeckém kraji

cs.wikipedia.orgPřemýšlíte, kam v Ústí a okolí? Naleznete zde širokou škálu míst, která zabaví, pobaví i naučí. Dominantou tohoto města je zámek Větruše, jenž se tyčí přímo nad centrem, a proto nabízí krásný výhled. Zpestřením výletu může být lanovka, která vede z obchodního centra Forum přímo k zámku. V případě zájmu můžete navštívit i blízký Vaňovský vodopád. 

 

Dále stojí jistě za podívanou i neobyčejná vyhlídka v Dubičkách či hora Milešovka, kde je i rozhledna. Ústí nad Labem je správnou volbou pro trávení volného času i s dětmi, které jistě uvítají návštěvu zoologické zahrady, činoherního studia či lezecké stěny Hudy.

 

cs.wikipedia.org

    Milešovka

 

Poznejte krásy Českosaského Švýcarska 

Výlet do přírody může být mnohdy nezapomenutelným zážitkem. Zvlášť tehdy, pokud se rozhodnete zavítat do Ústeckého kraje. Mezi nejlepší místa v Českosaském Švýcarsku patří rozhodně Pravčická brána, jelikož se jedná o největší přírodní bránu na Evropském kontinentu. V této oblasti se dále nachází i Sokolí hnízdo z 18. století či řada letitých hradů, mezi které se člení například Falkenštejn, Šaunštejn či Loupěžnický hrádek.

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

   Pravčická brána


Cestovní ruch a turistika 

Jak již bylo zmíněno, Ústecký kraj disponuje bohatou nabídkou turistických destinací. Je tomu tak právě díky velkému počtu přírodních úkazů, které se nalézají v Českém Švýcarsku, Dolním Poohří, Krušných horách nebo Českém středohoří. Napříč oblastmi se můžete pohybovat pěšky, vlakem, na kole, autem, autobusem či po vodě. Na své si přijdou všichni milovníci cyklistických tras, které jsou nyní dokonce nově zrekonstruovány například v úseku z Ústí nad Labem do Děčína.

 

Tipy na výlet 

Pokud byste si stále nevěděli rady, jak naložit s volným časem, podívejte se, co nabízí cestování na iDnes.cz. Naleznete zde nejen několik tipů na netradiční výlet, ale také veškeré novinky týkající se poutních míst v Ústeckém kraji. Například se dozvíte, kde se scházelo Bratrstvo kočičí pracky a vlkodlaci, kde se nachází největší menhir naší země, kam na krásný výlet za hranice a mnoho dalšího.

 

 

   
 

Čtěte také: 10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.