Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na cestách po Českosaském Švýcarsku

Přístupová spára - FalkenštejnPokud jste příznivci pěší turistiky uprostřed nádherné přírody, je pro vás Českosaské Švýcarsko jako stvořené. Tato oblast nabízí nepřeberné množství kratších i delších tras, které vesměs vedou borovými lesy a pěšiny vás zavedou kolem pískovcových útvarů a zbytků hradů na vrcholy, ze kterých jsou úžasné výhledy. Tento národní park se rozkládá od Děčína směrem ke státní hranici s Německem a dále k našim sousedům.

 

Pokud chcete strávit aktivní dovolenou zasvěcenou pěším výletům po okolí, je zde několik ubytovacích možností. Jedním z center této oblasti jsou Jetřichovice, případně blízká Srbská Kamenice, Vysoká Lípa nebo nedaleko odsud Krásná Lípa. Hotel s penzionem najdete také na Mezní Louce nebo v obci Tisá.

 

Dolský mlýn

Dolský mlýn


Zajímavosti

Okolí Jetřichovic nabízí nádherné okruhy, které mohou zdolávat i rodiny s dětmi. Atrakcí je například Dolský Mlýn, zasazený v kaňonu říčky Kamenice. Určitě jej znáte z populárního filmu Pyšná princezna, jehož jedna scéna se zde točila. Odtud se strmým stoupáním dostanete do vsi Vysoká Lípa. Zde se můžete občerstvit v restauraci a pokochat se úchvatnými výhledy na okolní lesy a skály. Dále můžete pokračovat k hradu Šaunštejn uprostřed lesů.

 

Skalní hrad Šaunštejn

Skalní hrad Šaunštejn

 

Pokud se chcete dostat až na jeho vrchol s úžasnými výhledy, musíte se protáhnout úzkou soutěskou mezi skalami a zdolat několik Přístupová spára - Falkenštejnžebříků. Tento zážitek je pouze pro odvážné, ale odměna stojí za námahu.

Cestou zpět do Jetřichovic můžete vylézt ještě na Mariánskou vyhlídku a v údolí si prohlédnout hrad Falkenštejn, který podobně jako Šaunštejn sloužil v minulosti k ochraně obchodní cesty mezi Čechami a Saskem.

 

Blízké okolí

Zhruba 10 km severně od Děčína se tyčí na hřebenech okolních kopců rozhledna Sněžník. Je to příležitost k výletu ze všech stran. Po úpatí kopců se od Sněžníku můžete po turistických značených cestách dostat až do obce Tisá, která je branou do známých Tiských skal. Jedná se o úžasné skalní město tvořené spoustou bizarních skalních útvarů. Na nejvyšším z nich je plošina poskytující úchvatné výhledy do labského údolí.

 

Kamenice v HřenskuČeskosaské Švýcarsko nabízí i další možnosti k výletům. Jedním z nich může být cesta lodí po Labi do příhraničního lázeňského města Bad Schandau za německou hranicí. Z Děčína se sem můžete dostat i na  kole po cyklotrase vedoucí podél řeky neustále po rovině. Přívozem se můžete dostat do Hřenska, které nabízí několik turistických unikátů. Především je to Pravčická brána, přírodní pískovcový útvar, který nedávno aspiroval na zařazení mezi sedm divů světa. V Hřensku si můžete užít také plavby lodičkou po Kamenici mezi dvěma soutěskami.

 

 

 

Autor: Petr Randous

 

Ubytování v blízkosti

booking.com

 

 

   
  Čtěte také:
 

Na kole Českým Švýcarskem

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.11.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.