Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Karolinum

Foto, cs.wikipedia.orgNašli byste jej v Praze na Starém Městě, konkrétně na rozhraní Ovocného trhu a Želené ulice nedaleko od Staroměstského náměstí.

A nejde o jedinou stavbu, ale hned o celý komplex. Karolinum je považováno za nejstarší kolej ve střední Evropě. Založit jej dal sám císař Karel IV. Původně na jeho místě stál palác, který patřil jistému kutnohorskému mincmistrovi, ten jej však prodal králi Václavu IV. A ten budovu následně věnoval pražské univerzitě.

Od svých počátků ve 14. století tak slouží stále především Karlově univerzitě, sídlí zde její centrální instituce, dále rektor a prostory se využívají k reprezentativním účelům, probíhají v nich slavnostní imatrikulace a promoce.

 

 

Několikrát si Karolinum prošlo přestavbou, zásadně jeho vzhled ovlivnilo především baroko, kdy mu podobu dal František Maxmilián Kaňka, jeden z nejvýznamnějších představitelů barokního stavitelství u nás. V polovině 20. století pak proběhla rekonstrukce, jež měla za cíl citlivě barokní ráz obnovit.

 

Karolinum

Karolinum

Karolinum

Karolinum

Karolinum

 


Hotely v této oblasti na booking.com

Staroměstské náměstí

 

3 x nejlevnější ubytování v véto lokalitě

 

Hotel U Zlateho jelena

Cena na noc pro dva -  2 045 Kč
 

Old Town Square Apartments

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

Apartmány Železná

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.