Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kolem Zvířetic

Zvířetice, flickr.com(János Korom Dr., Terezie Vidimska)Pokud hledáte příjemný výlet ve Středních Čechách, nabízí se příjemný výlet kolem Zvířetic. Jedná se o krátkou a nenamáhavou trasu, kterou zvládne každý.  

 

 

 

Zvířetice jsou rozsáhlou zříceninou hradu pocházejícího ze 14. století, který byl vybudován Markvarticem Zdislavem z Lemberka, synem Havla z Lemberka. Najdete ho nad vesnicí Podhradí, která leží zhruba dva kilometry na jihozápad od města Bakov nad Jizerou. Do dnešní doby se zachovala vysoká válcová věž, která slouží jako rozhledna s krásným výhledem do okolní krajiny. Zřícenina hradu Zvířetice je dobře viditelná již od vlakového nádraží v Bakově nad Jizerou, odkud je to k hradu zhruba jeden kilometr. Z vesničky Podhradí se můžete vydat po modré turistické značce a po krátkém stoupání se dostanete k samotné zřícenině, kam je vstup volný. Výhodou hradu Zvířetice je bezbariérový přístup. Pokud přemýšlíte o nenáročném nedělním výletu s rodinou a dětmi, je toto místo pro vás jako stvořené.

 

 

 

Příjemná trasa kolem hradu

Krátká trasa měří necelé 4 km a začít můžete na návsi ve Zvířeticích, odkud se vydáte po modré turistické značce přes Bítouchov a dále po neznačené polní cestě. Cesta je schůdná i pro vozíčkáře, ikdyž je místy potřeba doprovod. Pro elektrické vozíky je obtížnost trasy lehká, stejně tak pro kočárky s malými dětmi.

 

Zvířetice, flickr.com(János Korom Dr., Terezie Vidimska)

 

Ke zřícenině hradu Zvířetice lze dojet i  autem. Samotná přístupová rovinatá cesta ke zřícenině je dlouhá 150 m a od ní můžete pokračovat po modré a přitom se kochat nádhernými výhledy na Ještěd a za jasného počasí i na Krkonoše. Po dvou kilometrech po rovné polní cestě se dostanete zpátky na parkoviště ve Zvířeticích.

Krajina kolem Zvířetic je vhodná i pro  cykloturisty. Vede tudy několik cyklotras, na kterých můžete navštívit mnohá zajímavá místa. Například středně náročný cyklovýlet můžete absolvovat z Mladé Boleslavi přes Michalovice, Mnichovo Hradiště a pak přes Bakov nad Jizerou a třeba i Zvířetice zpět. Cestou pojedete přes národní přírodní památku v nivě potoka Rokytka 3 km od Bakova, nebo kolem Klokočky, romantického lesního palouku. Pak můžete zajet i ke zřícenině hradu Zvířetice a vrátit se do Mladé Boleslavi nebo do jiného cíle vaší cesty.

Autor: Petr Randus

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.