Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Kolem Zvířetic

Zvířetice, flickr.com(János Korom Dr., Terezie Vidimska)Pokud hledáte příjemný výlet ve Středních Čechách, nabízí se příjemný výlet kolem Zvířetic. Jedná se o krátkou a nenamáhavou trasu, kterou zvládne každý.  

 

 

 

Zvířetice jsou rozsáhlou zříceninou hradu pocházejícího ze 14. století, který byl vybudován Markvarticem Zdislavem z Lemberka, synem Havla z Lemberka. Najdete ho nad vesnicí Podhradí, která leží zhruba dva kilometry na jihozápad od města Bakov nad Jizerou. Do dnešní doby se zachovala vysoká válcová věž, která slouží jako rozhledna s krásným výhledem do okolní krajiny. Zřícenina hradu Zvířetice je dobře viditelná již od vlakového nádraží v Bakově nad Jizerou, odkud je to k hradu zhruba jeden kilometr. Z vesničky Podhradí se můžete vydat po modré turistické značce a po krátkém stoupání se dostanete k samotné zřícenině, kam je vstup volný. Výhodou hradu Zvířetice je bezbariérový přístup. Pokud přemýšlíte o nenáročném nedělním výletu s rodinou a dětmi, je toto místo pro vás jako stvořené.

 

 

 

Příjemná trasa kolem hradu

Krátká trasa měří necelé 4 km a začít můžete na návsi ve Zvířeticích, odkud se vydáte po modré turistické značce přes Bítouchov a dále po neznačené polní cestě. Cesta je schůdná i pro vozíčkáře, ikdyž je místy potřeba doprovod. Pro elektrické vozíky je obtížnost trasy lehká, stejně tak pro kočárky s malými dětmi.

 

Zvířetice, flickr.com(János Korom Dr., Terezie Vidimska)

 

Ke zřícenině hradu Zvířetice lze dojet i  autem. Samotná přístupová rovinatá cesta ke zřícenině je dlouhá 150 m a od ní můžete pokračovat po modré a přitom se kochat nádhernými výhledy na Ještěd a za jasného počasí i na Krkonoše. Po dvou kilometrech po rovné polní cestě se dostanete zpátky na parkoviště ve Zvířeticích.

Krajina kolem Zvířetic je vhodná i pro  cykloturisty. Vede tudy několik cyklotras, na kterých můžete navštívit mnohá zajímavá místa. Například středně náročný cyklovýlet můžete absolvovat z Mladé Boleslavi přes Michalovice, Mnichovo Hradiště a pak přes Bakov nad Jizerou a třeba i Zvířetice zpět. Cestou pojedete přes národní přírodní památku v nivě potoka Rokytka 3 km od Bakova, nebo kolem Klokočky, romantického lesního palouku. Pak můžete zajet i ke zřícenině hradu Zvířetice a vrátit se do Mladé Boleslavi nebo do jiného cíle vaší cesty.

Autor: Petr Randus

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!