Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Křemencova ulice v Praze

Tato ulice v Praze 1, na Novém Městě, je spojnicí ulic V Jirchářích a Myslíkové. Ten kdo nezná Křemencovu ulici, ten určitě ještě nikdy nebyl U Fleků. A nevím, nevím, zda nechybil…

 

 

Ale pojďme na to pěkně od začátku.

Původní dům s právem vaření piva se jmenoval Na Křemenci, a to podle tehdejšího majitele Víta Skřemence, který dům koupil v roce 1499 (i ulice se původně jmenovala Skřemenná, Křemencova až později). A pivo se tu od té doby vaří bez přerušení! Název U Fleků získal dům podle svého nového majitele v roce 1762.

V době totality byl pivovar znárodněn a svým majitelům byl navrácen v roce 1991. Hostinské místnosti i všechny sály v tomto starobylém domě jsou stylově zařízeny a vyzdobeny, například

  • sál Akademie, v němž se v 19. století scházely osobnosti české kultury
  • Václavka – významná svými barevnými vitrážemi
  • Rytířský sál – zařízen v romantickém stylu

Sálů je celkem osm a ještě k tomu venkovní zahrádka, to znamená, že pivovarská restaurace může najednou pojmout přes 1200 hostů.

Flekovský tmavý ležák 13je možné ochutnat pouze zde. Denně se tu vypije okolo dvou tisíc piv. A znalci vědí, jaká je to radost, když se dobře napěněné pivo v orosené sklenici pomalu zvedá k ústům…

Každý první pátek v měsíci se koná tradiční flekovský Kabaret, tentokrát to tedy bude v pátek 6. dubna. Ovšem podle dohody a zájmu návštěvníků se může konat ještě i jindy.

 

U Fleků

 

Ve flekovské restauraci se pořádají i různé oslavy a společenská setkání – podle objednávek hostů. A v sále Kabaret může být na vaše přání uspořádán hudební nebo kulturní program zároveň s programem gastronomickým.

V budově pivovaru s restaurací najdete také Pivovarské muzeum U Fleků. Expozice je instalována v budově dřívější sladovny a je zaměřena na historické pivovarnické stroje, přístroje a další pomůcky. Návštěvníci se mohou seznámit s historií výroby piva.

Kromě této věhlasné pražské pivnice najdete v Křemencově ulici Hotel Páv, hostinec U Matěje Kotrby, Švejk restaurant U Karla a mnoho barů, kaváren a music bar.

 

                             Ubytování v této lokalitě: Hotel Páv  
 


 
     

Poloha ulice, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Pro studenty může být zajímavou informací, že se tu nachází Masarykova střední škola chemická s obory syntéza a výroba léčiv, ochrana životního prostředí, forenzní analýza, chemická technologie, farmaceutické substance a aplikovaná chemie – klinická a toxikologická analýza.

Autor: Jaroslava Linková

 

 

 

 

 

 

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Hrady a zámky v Praze a blízkém okolí

 
 

Objevte pražské grilování na veřejných místech

 
 

Je libo koupání na dosah přírody? Přehled největších vodních ploch kolem Prahy

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.