Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Jáchymov

Lázně, cs.wikipedia.orgLázně Jáchymov se nacházejí pouhých 20km od známých Karlových Varů. Naštěstí však nejsou ve stínu těchto lázní a mohou tak fungovat podle svého a to zcela úspěšně.

 

Lázeňský komplex Jáchymov je tu s námi již řadu let. Od začátku 90. let 20. století fungují tyto lázně jako akciová společnost. Místní lékařské kapacity vyléčí snad opravdu všechno, léčebné procedury zaměřené na onemocnění kloubů, kožní nemoci nebo poruchy oběhového ústrojí zde nejsou výjimkou.

Jednou ze zajímavých zdejších specializací je léčba Bechtěrevovy choroby, na kterou se tu zaměřují opravdoví odborníci.

 

  Mapa: www.openstreetmap.org

Mapa

Hotel, cs.wikipedia.orgLázeňský hotel

 

Co dělat, když se v lázních nudíte

V lázních Jáchymov se nikdy nudit nebudete, protože je zde připravena řada volnočasových aktivit. Milovníci lyžovaní a dalších zimních sportů jistě ocení jen kousek vzdálený Klínovec, kde se můžete opravdu vyřádit.

Zajít si zde můžete také do kina, nebo pokud budete mít štěstí, podaří se vám zúčastnit jedné z místních slavností. V Jáchymově se například Velikonoce opravdu slaví pořádně, stejně jako masopust. Pokud tedy chcete zažít něco netradičního, zde se vám to zajisté povede.

 

 

Jestliže jste turistickými nadšenci, udělejte si výlet například do Jáchymovského pekla. Jedná se o naučnou stezku, která připomíná hrůzy, které se v Jáchymově děly od roku 1948 až do začátku šedesátých let. Jáchymovem prošlo přes 60 tisíc vězňů, což není zrovna malé číslo, a na tyto lidi by se rozhodně vzpomínat mělo.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgJachymovske peklo Autor: Michal Louč – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47128376

 

Dalším zajímavým místem je Údolí mlýnků. Od lázeňského centra se projdete příjemnou lesní cestou a až uslyšíte klapání malých mlýnků, poznáte, že se blížíte k cíli. Jedná se o pěkný koutek Jáchymova, který stojí za to vidět, jelikož je na něm něco magicky pohádkového.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgJáchymov - By VitVit (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Ubytování v lázeňském městě na booking.com

Booking

 

Poloha Lázní Jáchymov na mapě

                   Mohlo by vás zajímat: Seznam českých lázní
 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.