Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Karlovy Vary

Lázně, cs.wikipedia.orgKarlovy Vary jsou nejznámější lázeňské město u nás a jedno z nejznámějších v Evropě, možná dokonce na celém světě. Současně je toto město také tím největším lázeňským městem u nás. Každý rok město navštíví desetitisíce turistů, bez ohledu na to, zda jedou do lázní kvůli léčbě, nebo jen tak na dovolenou.

Toto město by měl navštívit každý Čech alespoň jedenkrát za život.

 

Kolonáda, cs.wikipedia.orgKolonáda

 

Město není známé jen díky lázním. Například každý rok se tu koná Mezinárodní filmový festival. V tuto dobu je město narvané k prasknutí a objevují se zde i ty největší hollywoodské hvězdy.

 

Mapa

Zdroj: openstreetmap.org

 

Kromě toho je ale město zajímavé i samo o sobě, když se tu nic neděje. Karlovy Vary patří mezi opravdu skvostná města a projít se po zdejší kolonádě je nezapomenutelný zážitek, a to v jakémkoliv ročním období. Město si své kouzlo dokáže udržet po celý rok a to je také jeden z důvodů, proč vyhovuje i té nejnáročnější klientele z celého světa.

 

Grandhotel PUPP a další známá místa

Možná že jste zde doposud nebyli, jsou ale místa, která jistě znáte i tak, ať už od slyšení nebo z filmů. Zdejší slavný grandhotel PUPP se objevil již v několika filmech. Jedním z nich byl například americký film Poslední prázdniny, kde hotel vystupoval pod svým skutečným jménem. Objevil se ale také v jedné ze slavných Bondovek, konkrétně v dílu Casino Royale. V tomto filmu byly pouze využity jeho prostory, přičemž jméno hotelu bylo změněno.

 

Vary, cs.wikipedia.orgHotel Pupp

 


Futuristický letištní terminál

Karlovy Vary, en.wikipedia.org

Asi každý také ví, že v Karlových Varech je letiště. Právě na tomto letišti přistávají slavní herci, kteří míří na filmový festival.


Léčba v Karlových Varech

Co se týče léčebných procedur, nabízí se zde opravdu široký výběr. Navíc sem lidé často jezdí bez jakýchkoliv problému a směřují pouze za luxusním odpočinkem.

Metropole karlovarského kraje se stala dokonce těmi vůbec nejnavštěvovanějšími lázněmi v ČR. Blahodárné účinky zdejších vod poznal podle pověsti již sám král Karel IV. Zpočátku se používala pouze pro koupele, teprve později k pití.

Tak se využívá až dodnes, celkem bychom tu našli bezmála osmdesát pramenů. Vyvěrají v granitovém krystaliniku v hloubce zhruba 2 000 metrů Vyznačují se rozdílnou teplotou i odlišným obsahem kysličníku uhličitého. Přičemž teplejší prameny mají účinek spíše tlumivý, kdežto chladnější naopak.

Používají se proto k léčbě celé řady onemocnění, například se jedná o poruchy zažívacího traktu, dále diabetes, nemoci žlučníku či jater.

Masáže, zábaly a podobně jsou tu na denním pořádku. Nemoci, které si sem lidé jezdí léčit, jsou především onkologické, nervové nebo také nemoci pohybového ústrojí.

Do Karlových Varů se ovšem jezdí léčit rovněž i pacienti s nadváhou. Dnes si oblibu získaly rovněž díky welness pobytům. O krásách tohoto západočeského města se ostatně přesvědčilo i mnoho slavných osobností, například Beethoven.

 

Becherova vila - model

 

web města:https://www.karlovyvary.cz/cs

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Karlovy Vary

 


 

*Autor úvodní fotky - By Keete 37 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - Kolonáda - By Ivanhoe (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - Hotel Pupp - Becherka, creative commons

Autor fotky - Letiště - By Pavel Hrdlička (Czech Wikipedia user Packa) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Přehled lázní v ČR

 

Čtěte také:

Nová letecká linka mezi Karlovýma Varama a Moskvou. Cena letenek kolem 2 tis. Kč

Dovolená v západních Čechách - přehled

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.