Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Kostelec

KostelecMěstys najdeme zasazeno v malebné přírodě na rozhraní Vizovických a Hostýnských vrchů nedaleko Zlína, k němuž dosud patří, ač na přetřes přišlo i možné odtržení. V roce 2009 však sami obyvatelé dali referendem najevo, že si to nepřejí. V současné době má tedy stále ještě součást Zlína něco přes osmnáct set obyvatel.

Měst a obcí se jménem Kostelec máme různě po republice rozesetých vícero. Název je odvozen od výrazu castellum, který pochází z latiny, jeho význam chápeme ve smyslu „pevnost”. Respektive šlo o tvrz, jejíž součástí býval i kostel, proto ono české slovo kostelec. Takové místo poskytovalo úkryt. Zlínský Kostelec i vlastní kostel v minulosti měl, avšak stavba se do současnosti nedochovala.

 

Lázně Kostelec

Lázně Kostelec

 

Poprvé máme historickou zmínku o městě doloženou ve čtrnáctém století. Významným mezníkem v éře Kostelce se stal rok 1742. Místní tu objevili sirnatý pramen, čímž byl položen základ zdejší lázeňské tradice. Její počátky jsou spojovány s rakouským šlechtickým rodem Seilern Aspang, přesněji s hrabětem Janem Bedřichem Seilernem. Ten dal vystavět i lázeňské budovy, v barokním duchu.

 

 

Pro zdejší lázně byl nejdůležitějším obdobím hlavně přelom 19. a 20. století. Citelně pak utrpěly zejména druhou světovou válkou, po ní byly zestátněny. Obnova zašlé slávy přišla až v devadesátých letech minulého století, kdy byl proveden nový vrt, o němž se ukázalo, že je na minerály ještě bohatší než ten původní. Aby se opět příchozím lázeňským hostům dostalo maximální pozornosti, vzniklo tu též ve stejné době golfové hřiště. To se v roce 2012 dočkalo dokonce prodloužení. Svým kopcovitým profilem rozhodně nepatří mezi snadno zdolatelné.

 

Golfové hřiště - Lázně KostelecGolfové hřiště

 

Lázeňství se podařilo zachránit a dnes si do Kostelce pacienti přijíždějí léčit hlavně pohybové ústrojí (bolesti kloubů, revmatismus atd.), případně blahodárné účinky zdejšího léčivého pramene využívají pro úlevu od nemocí kožních (lupénka či atopický ekzém). Ale samozřejmě se sem můžete vypravit i čistě za odpočinkem, mezi oblíbené procedury patří třeba indická masáž.

 

Ubytování v Hotelu Lázně Kostelec přes booking.com, hotelový komplex leží cca 100 m od lázeňské budovy.

Lázně Kostelec - hotelBudova hotelu leží na kopci kolem kterého se rozprostírá golfový areál

CyklostezkaZe Zlína vede k lázeňské budově  cyklistická stezka, která dále pokračuje do obce Štípa a ZOO Lešná


JízdnéZ města Zlín se do lázní můžete dopravit pomocí MHD, cesta trvá cca 15 minut  a jízdenku lze zakoupit v automatu za 12 Kč, nebo za 20 Kč přes mobilní telefon.

 

Booking

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled lázní v ČR
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.