Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Město Přerov

Foto, en.wikipedia.orgPřerov najdeme v samém srdci Moravy v Olomouckém kraji. Rozkládá se na obou březích řeky Bečvy a může se honosit statusem okresního města.

Kořeny jména jsou opředeny legendami, jedna z těch nejzajímavějších hovoří o nejstarší podobě Přerub. Tento název nesla původní osada na paměť snahy jejího zakladatele o přerubání lesa. Tolik dějiny lehce pohádkově a jak to bylo ve skutečnosti? Ta úplně první doložená zmínka o Přerově pochází už ze dvanáctého století. Období rozkvětu zažil ve století devatenáctém. To, předznamenané průmyslovou revolucí, znamenalo pro celou Evropu výrazný hospodářský rozmach, což se dotklo i města.

 

Poloha Přerova, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Pestrá minulost uchvacuje návštěvníky dodnes. Horní náměstí tvořené renesančními měšťanskými domy se stalo městskou památkovou rezervací. Dominantou prostoru však je bezesporu zdejší zámek. Původně to byl gotický hrad ve vlastnictví rodu Pernštejnů, když se však stavba dostala do majetku Karla staršího ze Žerotína, dostala přestavbou tvář renesanční. Dnes slouží jinému účelu – ve třicátých letech minulého století se sem přestěhovalo Muzeum Komenského.

Na své si přijdou i fanoušci památek jiného druhu. Na území města jmenujme ze světa těch technických přijímací budovu zdejší železniční stanice. Jde o typického zástupce své doby, který pochází konkrétně z přelomu 19. a 20. století.

 

Nádraží v PřerověNádražní budova

 

Přerov

Vlak - Přerov

PřerovV těsné blízkosti hl. vlakového nádraží stojí historická lokomotiva s vagonem.


Vyhlášenou kulturní památkou je městský park Michalov. Jeho historie sahá až na počátek 20. století, o jeho plán se zasloužil architekt František Thomayer. Revitalizace se však zajímavost dočkala až rokem 1991 a dnes patří mezi nejcennější parky v republice.

 

 

Chtějí-li si tu milovníci kultury opravdu užít do sytosti, rozhodně by neměli vynechat Československý jazzový festival. Na podzim 2016 se bude konat už třiatřicátý ročník a program láká na hvězdy domácí i zahraniční scény.

 

Oficiální web města:www.prerov.eu magistrát města Přerova

Přerov www.radicestujeme.eu

Přerov

 

Ubytování v této lokalitě přes portál booking.com

Přerov - hotely

 

 

 

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Poznejte největší vodní plochy na Olomoucku

   


Vložil/a: Daniel Česák 26.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.