Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Na kole Českým Švýcarskem

Česko-saské Švýcarsko je unikátní krajinné území, které se rozkládá na pravém břehu největší české řeky Labe. Je to krajina plná pískovcových útvarů, krásných borovicových lesů, protkaná kilometry stezek, pěšin i cest pro cyklisty. Začíná za severočeským městem Děčín směrem na nejníže položené město v Česku, kterým je Hřensko. Právě toto městečko je jakýmsi centrem Českého Švýcarska, odkud se můžete vydat na nejrůznější výlety pěšky, ale i na kole.

 

 

 

Cyklotrasy

Nejznámější a také nejpohodlnější je nedávno dobudovaná  cyklostezka spojující Děčín a německé lázeňské městečko Bad Schandau. Projížďka labským údolím je určena předevsím nenáročným cyklistům i rodinám s dětmi. Náročnější terény, které se nejlépe zdolávají na horských kolech pak vedou například Jetřichovickem. Další cyklotrasy jsou pak směrem na sever v oblasti Krásné Lípa nebo Mikulášovic.

 

Okruh kolem Jetřichovic

Obec Jetřichovice patří jedno z hlavních středisek Českého Švýcarska. Najdete zde řadu možností k ubytování a okolím můžete putovat pěšky i na kole. Jednou z nejoblíbenějších cyklotras v této krajině vůbec je okruh kolem Jetřichovic.

 

   
 Tip na ubytování v této lokalitě:  Pension U Loupežáku  
   

 

Kudy se vydáte

Vyrazit můžete směrem na Vysokou Lípu odkud budete pokračovat po České silnici až na Tokáň, kde je výborná restaurace. Poté budete pokračovat přes obec Rynartice zpět do Jetřichovic. Tato trasa nabízí řadu zajímavostí, které stojí za zastávku.

 

Kde se zastavit

První zastávkou může být vesnická památková rezervace ve Vysoké Lípě, kde můžete obdivovat podstávkové domy a také se pokochat krásným výhledem do Jetřichovického údolí, nad kterým se vypíná několik vyhlídek. Z Vysoké Lípy se napojíte na Českou silnici a Táborovým dolem pojedete romantickou lesnatou krajinou okolo Ptačích kamenů až ke srubům Na Tokáni.


Jak dál

Po občerstvení a odpočinku ve voňavém lesním prostředí se vydáte lesní silničkou k rozcestí U Sloupu do Dolní Chřibské. Zde můžete navštívit info-centrum v bývalé hájence Saula. Pak již zbývá pouze úsek přes Rynartice kolem Trpasličí skály zpět do Jetřichovic.  

 

Délka trasy: cca 22 km

Obtížnost : středně těžká

Povrch: písčitá cesta s kořeny se střídá se zpevněnou silničkou

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.