Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na Křivoklátu

KřivoklátNedaleko břehů řeky Berounky nachází se hrad Křivoklát, který pochází již z 12. století, měl pohnutý osud a nyní se majestátně tyčí v místních  lesích a láká řadu návštěvníků. Vypravme se společně na krátké nahlédnutí do historie hradu a jeho komnat a věží na prohlídkových okruzích, které jsou pro návštěvníky hradu letos připravené.

Křivoklát je jedním z nejstarších hradů na našem území. Není tomu dávno, co hrad oslavil 900 let od první písemné zmínky o své existenci. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý královský hrad, jenž byl přestavěn Václavem IV. a později dobudován Vladislavem Jagellonským. Křivoklát v historii několikrát vyhořel, byl dokonce obávaným vězením. Restaurování se dočkal v 19. století, kdy jej vlastnili Fürstenberkové. Dnes je hrad národní kulturní památkou.

 

Křivoklátské hradby


Hrad je přístupný veřejnosti vždy od března do konce října. Pro veřejnost jsou připraveny 3 různé prohlídkové okruhy. Letos si můžete tradičně prohlédnout celý hrad, gotickou věž a gotický palác. Nově je volně zpřístupněn a expozice ve Velké věži, parkány a hradební ochozy. Okolní příroda je nádherná a vybízí k výletům. Po prohlídce hradu můžete vyrazit na vycházku kolem řeky Berounky.

Martina Zemanová

 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Aleš Kaizner

Na Křivoklátu jsme strávili necelý třetí den :)

Byl to rychlý výlet, zato splněný sen.

Hrad je nádherný, bohužel ne všude zpřístupněný...

 

 

Poloha hradu Křivoklát, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.