Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na Křivoklátu

KřivoklátNedaleko břehů řeky Berounky nachází se hrad Křivoklát, který pochází již z 12. století, měl pohnutý osud a nyní se majestátně tyčí v místních  lesích a láká řadu návštěvníků. Vypravme se společně na krátké nahlédnutí do historie hradu a jeho komnat a věží na prohlídkových okruzích, které jsou pro návštěvníky hradu letos připravené.

Křivoklát je jedním z nejstarších hradů na našem území. Není tomu dávno, co hrad oslavil 900 let od první písemné zmínky o své existenci. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý královský hrad, jenž byl přestavěn Václavem IV. a později dobudován Vladislavem Jagellonským. Křivoklát v historii několikrát vyhořel, byl dokonce obávaným vězením. Restaurování se dočkal v 19. století, kdy jej vlastnili Fürstenberkové. Dnes je hrad národní kulturní památkou.

 

Křivoklátské hradby


Hrad je přístupný veřejnosti vždy od března do konce října. Pro veřejnost jsou připraveny 3 různé prohlídkové okruhy. Letos si můžete tradičně prohlédnout celý hrad, gotickou věž a gotický palác. Nově je volně zpřístupněn a expozice ve Velké věži, parkány a hradební ochozy. Okolní příroda je nádherná a vybízí k výletům. Po prohlídce hradu můžete vyrazit na vycházku kolem řeky Berounky.

Martina Zemanová

 

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Aleš Kaizner

Na Křivoklátu jsme strávili necelý třetí den :)

Byl to rychlý výlet, zato splněný sen.

Hrad je nádherný, bohužel ne všude zpřístupněný...

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!