Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na výlet do Tábora

Jihočeské město, které roku 1420 založili husité, nabízí řadu zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Od svého založení došlo k mnoha proměnám podoby města, ale přesto zůstalo jeho historické jádro zachováno. Středověkou atmosféru si město uchovalo až do současnosti, a tak si při procházkách v jeho uličkách budete připadat jako byste se vrátili v čase.

 

Husitské muzeum, podzemní chodby a pozůstatky hradu

Zájemci o historii si v Táboře jistě přijdou na své. Doporučuje se začít prohlídku historickým centrem na Žižkově náměstí, odkud se procházkou malebnými uličkami dostanete ke kruhové věži Kotnov a Bechyňské bráně – k jediným dochovaným pozůstatkům bývalého hradu.  

Pozdně gotická budova radnice, která se nachází na západní straně náměstí, nabízí expozici Husitského muzea a je také vstupním bodem prohlídky podzemních chodeb. Trasa vedoucí podzemím je dlouhá 650 m a dříve byla využívána jako sklad potravin a také piva.

 

 

Vodní nádrž Jordán

Milovníky vodních sportů a relaxace zláká vodní nádrž, která byla koncem 15. století založena za účelem zásobení města pitnou vodou, a stala se tak nejstarší vodní nádrží ve střední Evropě.

 

      Mapa - openstreetmap.org

 

Rozhledna Hýlačka

Vedle věže Kotnov, ze které se můžete pokochat nádherným výhledem na historické město i nádrž Jordán, za návštěvu stojí i nově zrekonstruovaná rozhledna Hýlačka v části města zvané Větrovy. Příjemnou procházkou vystoupáte do výšky 525 m. n. m., odkud se vám nabídnou úchvatné výhledy na Tábor a jeho okolí.

 

Tábor

 

ZOO Tábor

Nedaleko rozhledny se nachází co do rozlohy největší zoologická zahrada jižních Čech, kde si můžete i s dětmi prohlédnout unikátní druhy ze zvířecí říše, například tygra ussurijského, zubra nebo arktického vlka.

Webové stránky: www.zootabor.eu

 

Muzeum čokolády a marcipánu

Nepřeje-li počasí venkovním aktivitám, nemusíte zoufat. Návštěva muzea, ve kterém si můžete prohlédnout marcipánový model Žižkova náměstí, hradu Kotnova, perníkovou chaloupku, čokoládovou sochu Jaromíra Jágra, čokoládovou fontánu a mnoho dalšího, je zážitkem pro každého.

 

Tábor

Tábor

Tábor město


    Ubytování v této lokalitě  
 

Penzion THIR

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

Hotel Nautilus

Cena na noc pro dva - 2 520 Kč

Autor: Kristýna Kousalíková

 


Vložil/a: Daniel Česák 22.11.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.