Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Na výlet s dětmi: Rozhledna Hamelika

Pokud se chystáte do okolí Mariánských Lázní a hledáte tip na výlet s dětmi, pak je dnešní článek právě pro vás.

Rozhledna Hamelika se nachází na stejnojmenném kopci, kousek od Mariánských Lázní. Jedná se o kamennou vyhlídku, na jejíž vrchol si vyšlápnete rovných 100 schodů levotočivého schodiště. Dříve byla vidět velká část městské zástavby, dnes je ale překryta smrkovým lesem.

Jak se k Hamelice dostat?

Nejlépe zaparkujete u parku Boheminium, který můžete s návštěvou rozhledny spojit. Boheminium nabízí unikátní soubor miniatur českých památek, můžete tak vidět i ty nejvzdálenější pozoruhodnosti naší vlasti jako na dlani. V prostorách parku Boheminium najdete občerstvení i toalety, děti se pak mohou vyřádit na trampolínách a dětském hřišti.

Pokud se vydáte od vstupu do Boheminia směrem vpravo, budete míjet mini oboru Hvozd, kde můžete vidět daňky evropské. Cesta k Hamelice je značená, půjdete také okolo sjezdovky, proto se vyplatí pevná obuv, zejména při deštivém počasí.

 

Výhled z rozhledny  na Mariánské Lázně

Vstupné

Vstup na Hameliku je zdarma, park Boheminium nabízí výhodné rodinné vstupné.

Na výlet si vyhraďte cca 3-4 hodiny.

 

Věž Hamelika, Pod Panoramou, Úšovice, Mariánské Lázně, okres Cheb, Karlovarský kraj, Severozápad, 353 01, Česko, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Kam dál? 

Zavítat můžete také do Mariánských Lázní, proslulých zpívající fontánou, poslechnout si ji můžete v každou lichou hodinu. Za ochutnání stojí lázeňské oplatky, dostupné v několika příchutích.

Příjemný výlet!

Autor: Veronika Voltrová


   
  Čtěte také:
 

Víte co je Boheminium?


Mariánské Lázně - klenot Západních Čech

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.07.2022


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.