Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Náprstkovo muzeum

Foto, cs.wikipedia.orgOficiální název je poněkud komplikovaný, zní totiž Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur. Našli byste jej na pražském Betlémském náměstí a přísluší k Národnímu muzeu.

Kořeny muzea musíme hledat již v 19. století, kdy za jeho zrodem stál Vojta Náprstek, český vlastenec, aktivní bojovník za práva žen, mecenáš a značně pokroková osobnost. Na jeho počest se také tato instituce dodnes honosí přívlastem Náprstkovo.

 

 

 


Ovšem v původní podobě se jmenovalo Průmyslové muzeum a tomu i odpovídalo jeho směřování, nacházely se zde sbírky nejen etnografické, ale rovněž technické a snahou bylo primárně pozvednout českou výrobu. Teprve po smrti svého zakladatele se začalo orientovat výlučně etnograficky.


Náprstkovo museum

Náprstkovo museum

Náprstkovo museum

 

Dnes se tedy zaměřuje na mimoevropské civilizace, mezi stálé expozice patří aktuálně ty věnované kulturám Austrálie a Oceánie a též samotnému duchovnímu otci. Více jich tu nenajdete jen prozatím, v plánu je rekonstrukce a s ním i rozšíření o ty další.

 

Kde ho hledat? mapa

Otevírací doba

Web: www.nm.cz/Naprstkovo-muzeum

 

Náprstkovo museum

 

  Ubytování poblíž

 

Apartment Konvikt

Cena na noc pro dva - 1 635 Kč
 

Apartments Betlemske Square Old Town

cena na noc pro dva - 2 450 Kč

Přehled hotelů v Praze na booking.com

Praha

 
Průvodce Prahou, čtěte zde
 

 

 

 

     
  Mohlo by vás zajímat:  
 

Pro filmové nadšence - muzeum Karla Zemana

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.