Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Pro filmové nadšence - muzeum Karla Zemana

Cesta do pravěku, youtube.comMilujete filmy a jste nadšení z práce filmařů a vytváření trikových efektů v období dávno před počítačovými triky? Podívejte se a vyzkoušejte, jak filmové triky dělal Karel Zeman. Samotná výstava je velice interaktivní a je vhodná i pro děti, které určitě ocení možnost proletět se na létajícím stroji. Můžete si vyzkoušet spoustu dalších věcí, třeba natočit slavnou scénu s mamutem z filmu Cesta do pravěku (1955). Podstatná část expozice je věnována nejzásadnějším filmům Karla Zemana – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je otevřeno denně od 10 do 19 hodin a najdete ho na Malé Straně vedle Karlova mostu. Pro větší skupiny (10 a více osob) a návštěvníky se zájmem o návštěvu workshopu animované a trikové tvorby je doporučena předchozí rezervace.

 

 


Kamery a foťáky rozhodně nenechávejte doma. Všechno si totiž můžete osahat, vyzkoušet nafotit či rovnou natočit!

Muzeum Karla Zemana


Autor: Martina Zemanová

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 22.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Plánujete se potápět v zahraničí? Nezapomeňte si sjednat pojištění potápění. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!