Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Obří sud - Lázně Libverda

Obří sudNo místo je to nádherné! Hlavní hřeben Jizerský hor defiluje přímo před vašima očima, zatímco dole v údolí se ukrývá malebné městečko Lázně Libverda. Krásně tu je v létě, když okolní louky doslova překypují životem. Krásně je tu i v zimě, když stejné louky přikryje bělostný háv a vše se pohrouží do hlubokého ticha.

Stefan Haussmann dobře věděl, proč svou vysněnou stavbu umístil právě sem. Proč najal stavitele Antona Lux z Frýdlantu a 21 řemeslníků, kteří zde v roce 1931 za půlrok zbudovali stavbu velmi atypickou, ale rozhodně půvabnou a zajímavou. A tak zhruba 1 km od centra Lázní Libverda, už desítky let stojí Obří sud.

I když je dnes tento objekt známý především jako restaurace a vyhlídkový bod, přesto právě obří sud v sobě zpočátku skrýval taneční sál pro 160 lidí. Restaurace a hostinské pokoje vznikly teprve později jako přístavek Obřího sudu. A ještě později byl přestavěn zmíněný sál na restauraci, aniž by se se to však nějak dotklo jeho vnějšího zjevu.

 

Obří sud

 

Stavba přitahuje pozornost nejen svými rozměry 14,15 x 11,4 x 10,5 metrů a objemem přes 10 000 hl, nejen vyhlášenými výhledy a kvalitní kuchyní, ale v posledních letech vzbuzuje zájem především u malých návštěvníků svou mini zoo. Pozornosti se tu těší nejen kozy kamerunské a holandské zakrslé, osmák degu nebo morčata, ale i příslušníci ptačí říše, mezi nimiž uveďme alespoň papoušky, korely, hrdličku nebo zebřičku.

Libverda

Výhledy

 

Obři sud zbudovaný z borového dřeva naleznete při silnici do Nového Města pod Smrkem. Dojít sem můžete prudším stoupáním z lázeňského centra nebo po některé z turistických značek nebo vyhlídkových okruhů, které pochopitelně nemohou toto místo ponechat stranou pozornosti. Krásně je tu za každého počasí. Pochopili to naši předci, naše generace a jak je vidět, chápe to i generace nejmladší.

 


 

Tip na ubytování poblíž: Pension Hubert

Hubert

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Jörg Zimmermann

 

 
Mohlo by vás zajímat: Lázně Libverda
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.